Nezařazené

Srpen na zahradě: co je potřeba udělat a na co nezapomenout?

zdroj: pixabay.com

Jste majitelé zahrádky? Pak je náš dnešní článek určený právě vám! Srpen se nám sice už pomaličku chýlí ke konci, nicméně ještě stále stíháte udělat to, co je v srpnu na zahradě potřeba. Máme pro vás praktické připomenutí všech činností, na které byste ještě v tomto měsíci neměli zapomenout. Je to sice na poslední chvíli, ale pořád lepší za 5 minut 12, nežli 5 minut po 12, co myslíte? Připraveni? Tak jdeme na to!

Sestřih živých plotů

Máte-li na své zahradě živý plot, je teď ten správný čas na jeho sestřihávání. Sestřihují se jak živé ploty z jehličnatých dřevin, tak i ty z dřevin stálezelených. Konec měsíce srpna je také ideální pro výsadbu těchto dřevin včetně balů, nezapomeňte plot i dostatečně zalít, a pakliže ještě hodně praží sluníčko, zajistěte mu stín.

Sklizeň ovoce

Pokud vaši zahradu zdobí ovocné stromy, měli byste se v tomto čase uchýlit ke sběru ovoce, které vám ovocné stromy přinesly. Na některé odrůdy je ještě brzo, pokud ale zpozorujete, že se větvě nebezpečně sklání pod tíhou ovoce, podepřete je, aby nedošlo k jejich nalomení, případně úplnému zlomení, což by byla strašná škoda.

Vysazování zeleniny

Měsíc srpnem je vhodný pro výsadbu některých druhů zeleniny. Zmíníme například rané kedlubny, špenát nebo hlávkový salát.

Sklizeň zeleniny

U domácí zeleniny ještě chvíli zůstaneme a připomeneme si, že v srpnu je čas na sklizeň vypěstované úrody. Během tohoto měsíce proto ze záhonků skliďte cibuli, fazole, ředkvičky, lilek i okurky. Nezapomeňte ani na sklizeň rajčat, cuket a paprik.

Na zahradě bezpečně

I když si možná říkáte, že se vám při práci na zahradě nic stát nemůže, jeden nikdy neví. Nepodceňujte proto ochranné pracovní pomůcky při srpnové práci na zahradě je pečlivě používejte.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top