Bydlení

Starožitný nábytek – odhalte jeho kouzlo

starožitnosti
pixabay.com

Stále častěji se do popředí zájmu mnohých lidí dostávají starší věci. Nemáme na mysli každou opotřebovanou věc, ale předměty s jistou historickou hodnotou. Ta má v první řadě vzrůstající cenu a zároveň jde o unikátnost a jedinečnost, se kterou se v běžném obchodě jen tak nesetkáte.

To se samozřejmě týká starožitností obecně. Jen si to představte sami. Do obývacího pokoje si postavíte stůl ze 17. století, k němu židle s císařským polstrováním a do rohu místnosti dáte komodu ze 16. století. Taková místnost pak bude působit doslova úchvatným dojmem. Starožitný nábytek totiž dokáže v každém interiéru přednéstskutečně nevídané věci.

Starožitnosti v dobrém stavu

Stačí zalistovat v produktových nabídkách několika profesionálních antikvariátů a kouzlu těchto předmětů velice rychle propadnete. Ať už jsou to starožitné šperky nebo zmiňovaný nábytek. Ten je ostatně nepřehlédnutelnou součástí libovolných prostor, voní a při kontaktu s ním na vás dýchne pořádná dávka historie.

Starožitnosti se ale samozřejmě nepovalují na každém kroku. Mnohdy si musíte dát opravdu hodně práce, abyste natrefili na kvalitní a originální kousek, ať už je z dob renesance či starší. Výběr musíte provádět jen u zkušených prodejců, jež jsou schopni vám doložit stáří daného exponátu a tím stvrdit jeho skutečnou hodnotu.

K velice populárnímu sortimentu se již dlouhá léta řadí starožitné obrazy. Ty představují doslova jedinečnou investici, jak dobře uložit peníze a těšit se ze stále zhodnocujícího se díla. Vždyť to zkuste také, podívat se na staré kusy nábytku a nechte na sebe dýchnou jejich minulost. Vězte, že co nevidět budete předělávat vlastní interiér, jehož součástí budou kromě novodobých prvků i originální starožitnosti.

Všechno staré nemusí být hned špatné, ošklivé a opotřebované. Starožitný nábytek je něčím větším než jen kusem nábytku.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top