Bydlení

Úhelníky se vám při práci rozhodně neztratí

Rádi pracujete se dřevem? Pak se vám jistě stává, že potřebujete docílit pevných a bytelných spojů, které vydrží patřičnou námahu a díky tomu budou mít odpovídající životnost. Toho lze pochopitelně docílit několika způsoby. Tím nejpoužívanějším a pravděpodobně i nejefektivnějším se vám stanou úhelníky. Produkt, který nachází primární uplatnění jak u tesařů, tak v nábytkářském průmyslu.

Úhelníky z kvalitního materiálu

Aby bylo dosaženo výše uvedených spojů je zapotřebí zvolit vhodné úhelníky. A to především z pohledu výrobního materiálu. Tím by se měla stát precizní ocel, respektive hutní materiál splňující všechny potřebné normy.

Myslet musíte také na povrchovou úpravu úhelníků. V některých případech totiž může jít o viditelnou a estetickou záležitost. Proto jsou mnohé úhelníky opatřovány zinkovou úpravou. Ten je nanášena buď za studena, tedy s pomocí elektrolýzy nebo za tepla.

Úhelník je pevnější než hřebík

Jestliže plánujete spojit dřevěné konstrukce pevně a jistě, pak zapomeňte na nejrůznější vruty a hřebíky. Právě v takový okamžik se spoléhejte na úhelníky. Ty například v nábytkářském průmyslu s přehledem nahrazují spojování za pomoci dubových kolíků. Díky tomuto ocelovému prvku můžete s přehledem spojit trámky, latě a dřevěné hranoly. Úhelníky jsou dodávány v nejrůznějších velikostních variantách, takže ani v tomto směru se nebudete omezovat.

Přichytávání desek, poliček a jiných dřevěných dílů bude nyní mnohem snazší a rychlejší. O tom se mimochodem můžete přesvědčit na vlastní kůži. Úhelníky, to jsou vlastně tyče průřezu L rovnoramenné a nerovnoramenné. Úhelník, to je vynikající spoj odolávající zatížení ve smyku i v taku. Univerzální a praktický prvek, pro nějž najdete během výstavby dřevěných konstrukcí a úpravy nábytku mnohá uplatnění.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top