Móda & styl

Víte, jak vypadá moderní EKG holter?

EKG neboli elektrokardiogram je vyšetřením zaměřujícím se na správnou funkčnost lidského srdce. V současném zdravotnictví jedno z velice důležitých měření, prostřednictvím něhož jsou odhalovány nejrůznější obtíže srdce. A právě k získávání potřebných výsledků slouží EKG holter. Zařízení, které se vám nyní pokusíme popsat co možná nejdetailněji.

Malý EKG holter

Moderní EKG holter určitě není žádným obrovským přístrojem připevněným k vašemu tělu, jak by si mohl, kdo myslet. Nutno podotknout, že v tomto směru jde vývoj neustále kupředu. Když se dnes řekne EKG holter, můžete si představit malou krabičku s displejem a několika sondami připevněnými k vašemu tělu.

Z tohoto popisu jednoduše vyplývá, že nejde o žádné bolestivé vyšetření, jak by si mohl, kdo myslet. Lékař nebo zdravotní sestra připevní sondy na vaše tělo a dochází k přesnému měření. Malý displej umožňuje zdravotnickému personálu potřebné nastavení a sledování základních údajů. Ty jsou následně přenášeny do počítače s profesionálním softwarem, kde dochází k vyhodnocování nasbíraných dat. Přesně takhle funguje EKG holter.

Možnost EKG holteru

A jakými funkcemi jsou vybavena tato zdravotnická zařízení? Je to určitě zobrazení kvalitní křivky. EKG holter zároveň dokáže automaticky detekovat atriální fibrilace. Přehledné menu slouží pro rychlé vyhodnocení základních výsledků a spolehnout se lze i na velice propracovaný algoritmus. Výsledky měření jsou pak s přesností 99,6 %. Díky tomu, že jsou EKG holtery vybaveny bateriemi, je zaručena také patřičná mobilita pacientů. Díky tomu může docházet k dlouhodobějšímu měření nezbytných dat.

V současné době je tímto přístrojem vybaveno každé moderní zdravotnické zařízení nebo klinika. Pokud vás čeká měření EKG holterem, rozhodně se nemusíte ničeho obávat, o čemž vás jistě přesvědčily výše uvedené řádky.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top