Bydlení

Žaluzie či závěsy? Látkové rolety předčí oboje.

interiér
pixabay.com

Také máte doma na svých oknech barevně laděné závěsy nebo klasické žaluzie? Co takhle zkusit látkové rolety? V poslední době se do módy opět dostávají klasické látkové rolety. A to také z důvodu jejich mnoha předností.

Když se řeknou látkové rolety, tak si mnoho z nás představí nějaký starý byt z roku raz dva? Ale proč? Rozhodně není důvod k této mylné domněnce. Ba naopak. Látkové rolety se ideálně hodí do moderní domácnosti.

A jaké jsou výhody látkových rolet?

Tak základem je samozřejmě kvalitní zastínění prostoru, což ale samozřejmě dokáže v podstatě každá stínící technika, kterou jsou i již výše zmíněné žaluzie nebo závěsy.

Rolety však dokážou prostor zcela zatemnit, což je obrovskou výhodou například při sledování filmů v obývacím pokoji nebo v ložnici, díky čemuž budete mít klidný a nerušený spánek žádným tlumeným světlem.

Ale navíc ještě dokážou fungovat jako izolace a to protihluková, ale i jako termoizolace. Látkové rolety šetří až přes třicet procent na nákladech spojených s topením.  A díky protihlukové funkci se můžete těšit mnohem větším klidem. Neboť izolují průměrně třicet procent hluku, který přichází z ulice.

Instalace látkových rolet

Klasickou látkovou roletu si můžete doma namontovat svépomocí, je to opravdu snadné. Instalace se provádí mezi okna, anebo přímo na okno.  Stačí pouze běžná zručnost, kladivo, necelá hodinka času a je to.

Rolety můžete používat na jakákoliv okna, jakéhokoliv tvaru tedy i čtvercového, kruhového dokonce i střešní.  V dnešní době není absolutně žádný problém sehnat rolety atypických tvarů nebo si nechat roletu vyrobit na míru přesně Vašeho konkrétního okna.

Typy látkových rolet

Rolety jsou k dispozici světlopropustné, polopropustné nebo nepropustné. Ovládat se dají ručně pomocí samonabíjecí pružiny, řetízkovou převodovkou nebo i motorově.

Nabídka rolet je opravdu velká, stačí si jen vybrat takovou, která Vám bude nejvíce vyhovovat a splňovat Vaše požadavky.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top