Zdraví & sport

4 tipy jak vybrat běžecké boty

zdroj: pixabay.com

Jaro klepe na dveře a mnoho z nás už se nemůže dočkat, až obuje běžecké boty a vyrazí do terénu. Běhání je velice oblíbená sportovní aktivita, které se může věnovat prakticky kdokoli – neomezuje věkem, kdo se na běhání cítí, ten se mu může věnovat. Možná i vy chcete s běháním začít, nebo se k němu s příchodem příznivějšího počasí vrátit, ale potřebujete si vybrat vhodnou běžeckou obuv. Chcete-li poradit s výběrem, pak si určitě nenechte ujít následující řádky, ve kterých vám s výběrem poradíme!

Peníze nejsou všechno

Běžecká obuv vás nemusí stát majlant. Rozhodně není potřeba utratit za boty na běhání polovinu měsíční výplaty. Určitě není pravidlem, že pouze ty nejdražší boty musí být automaticky nejlepší volbou. Doporučujeme vydat se zlatou střední cestou, čímž máme na mysli neutratit balík peněz, ale zároveň na nových botách určených na běh nešetřit.

Nechte si poradit

Pakliže si s výběrem nevíte rady a nechcete nic pokazit, nechte si poradit. Jak v kamenné prodejně, tak i v e-shopech jsou ochotní pracovníci, kteří vám jistě rádi poradí, vysvětlí a doporučí, jaké boty by pro vás byly tou nejlepší volbou.

Vzhled je důležitý, ale ne rozhodující

Většinu věcí vybíráme především očima. Vzhled běžecké obuvi je samozřejmě hodně důležitý, rozhodně ale není rozhodující. Jasně, boty se vám musí líbit, ale důležitější je, aby vám dobře seděly, aby vám byly pohodlné a aby dobře padly na noze. Nenechte se zlákat designem, pokud by vám boty neseděly, protože není rozumné, aby vás boty dřely a běhání v nich bylo nepohodlné.

Nespěchejte

Při výběru bot nemusíte nikam spěchat. Ještě máte dostatek času na rozvážný výběr, proto nikam nespěchejte a nevybírejte unáhleně. Klidně si nechte několik dní na rozmyšlenou, určitě je lepší počkat, nežli kupovat s horkou hlavou a následně svého rozhodnutí litovat.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top