Cestování

5 tipů na zážitkový catering, s kterými nešlápnete vedle

Dobrá zábava je po dobrém jídle hned druhou věcí, kterou musíte zajistit, když pořádáte večírek nebo jinou akci. My pro vás máme pár tipů na program, který si užijete s partou kamarádů i s kolegy z práce.

Ať už hledáte zábavný program na oslavu narozenin, rozlučku se svobodou nebo na firemní teambuilding, pak se určitě zamyslete nad některou z těchto pěti možností. Finální výběr je samozřejmě závislý hlavně na tom, co baví skupinu, kterou na akci zvete.

  1. Exkurze do pivovaru

Nemusíte se omezovat jen na velké pivovary, jejichž pivo je k dostání v každé hospodě či restauraci. V České republice je spousta malých pivovarů a každý rok jich přibývá. Stačí si vybrat některý ve vašem okolí a domluvit si zde prohlídku. Při prohlídce uvidíte proces vaření piva, dozvíte se něco o surovinách a nakonec pivo i ochutnáte. Exkurze obvykle vede přímo sládek daného pivovaru. U pivovarů bývá i pivovarská hospoda, kde si můžete objednat oběd či večeři a v ochutnávce pokračovat.

  1. Degustace vína 

Výlet do sklípku většinou není pouze jednodenní záležitost. Počítejte proto, že musíte pro své hosty zajistit cestu i ubytování. Často je tedy lepší uspořádat degustaci vína ve vinotéce nedaleko vašeho bydliště či pracoviště. To má i tu výhodu, že nemusíte ochutnávat pouze vína z naší provenience, ale i ta zahraniční. Oblíbená jsou francouzské, chilská či australská vína.

I k vínu patří dobré jídlo, především sýry, klobásky a jiné pochoutky, které můžete uzobávat v průběhu degustace.

  1. Barmanská show

Míchané koktejly jsou chutné a jsou skvělou alternativou k obvyklému pivu a vínu. Spolu s cateringovou společností můžete vymyslet drink večera, který bude vytvořen přímo pro vaši akci. Inspirovat vás může téma nebo klidně barvy v logu společnosti. 

Zábavu na vaší party jistě rozproudí vydařená barmanská show. Vaši hosté se budou jistě skvěle bavit při pohledu na vzduchem létající lahve a hořící sklenky. Můžete zajít ještě o něco dál a domluvit workshop, kde si hosté vyzkouší míchání oblíbeného koktejlu.

  1. Kuchařský workshop

Příprava občerstvení se může klidně stát samotným tématem vaší party. Stačí si vybrat kuchyni, se kterou se chcete seznámit a můžete začít. Během několika hodin se naučíte, jak dělat perfektní japonské sushi, uvařit francouzský ratatouille nebo upéct vyhlášenou italskou pizzu. Zaměřovat se nemusíte jen na klasickou kuchyni, vyzkoušet můžete i vegetariánské či veganské dobroty.

Pokud se rozhodnete pro takový typ zábavy, informujte o tom hosty předem a doporučte jim i vhodné oblečení. Jistě by nebyli příliš šťastní, kdyby si umazali sváteční oblečení omastkem či rajčatovým protlakem.

  1. Cukrářský rychlokurz

Sladké milují snad úplně všichni! Nicméně na cukrářský kurz asi spíše vezmete partu kamarádek či kolegyň. Pánové by ho nejspíš tolik neocenili. Cukrářské řemeslo však neobnáší jen pečení dortů, naučit se můžete i spoustu jiných věcí, jako je výroba čokolády, zdobení dortů, příprava zmrzliny nebo práce s marcipánem. Opět se stačí jen pozvaných zeptat, co přesně by je zajímalo a společně s profesionály pak připravit kurz přímo na míru.

Možností, jak ozvláštnit vaši akci je opravdu nespočet. Pro každou skupinu lidí se bude hodit něco jiného. Je tedy vždy potřeba si promyslet pro koho program vymýšlíte. Neméně důležité je i množství hostů. Kurzy a workshopy jsou vhodnější spíše pro méně početné skupiny, zatímco degustaci si můžete užít i ve velkém.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top