Zdraví & sport

POHYBOVÉ PROBLÉMY VZNIKLÉ NEKVALITNÍM SPÁNKEM A PODMÍNKAMI BĚHEM NĚJ

Nekvalitní spánek může být původcem opravdu celé řady jak psychických, tak i fyzických problémů. Mezi nimi je jednou z těch nejčastějších právě problematika bolesti s pohybovým aparátem. Špatný spánek dokonce může mít i ty dopady, že dojde k vzniku chronických potíží.

Dnes se podíváme na hlavní důvody toho, proč takové obtíže mohou vůbec vznikat, a jak se případně vyhnout jejich vzniku správnými spánkovými podmínkami.

Problémy s krční páteří

Jedním z hlavních problémů jsou hlavně ty, které se týkají krční páteře. Ta je velice specifická tím, že její vystavování nepřirozeným úhlům může způsobit její nadměrné vytěžování. Proto se tak mohou v rámci špatně postavené pozice hlavy při spánku objevit podobné problémy. Ty jsou způsobeny hlavně tím, že se si lidé extrémně podkládají hlavu, a proto je tak krční páteř nevyrovnaná během spánku.

Stejně tak ale může být problémem pravý opak. To znamená moment, kdy se naopak lidé spí bez dostatečného vyvýšení hlavy a ta tak padá pod úroveň ramen. Jediná správná pozice je tak ta, která nám umožňuje spát s tím, že páteř zůstává ve své přirozené pozici po celé délce.

Bederní páteř a podobné problémy

Bederní páteř může být zásadním problémem sama o sobě, ale stejně tak může být i zdrojem takzvané přenesené bolesti. O co, že se vůbec jedná? To znamená bolest, která se projevuje v jiné části těla, než v té odkud vzniká. U bederní páteře se týká o velice specifický problém, který není ničím výjimečný.

Pro ideální pozici páteře jsou tou nejlepší možností takzvané zdravotní matrace. Jedná se o typ matrací, který je vybavený specifickými ortopedickými zónami působícími přirozeně právě na bedra a podobné okolí. Z toho důvodu se tak vyhnou přetěžování konkrétních oblastí těla, což by působilo dané potíže.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top