Móda & styl

Ať na to vidíte, aneb jak efektivně vyčistit brýle? My to víme!

zdroj: pixabay.com

Dioptrické brýle představují nedílnou součást života mnohých z nás. Nezáleží na tom, od kolika je nosíte nebo jak silné máte dioptrie – důležité je, že v současné době stále více lidí upouští od přesvědčení, že nosit brýle je za trest. Dříve tomu tak bylo a lidé se za své brýle styděli, dnes je považujeme za svou nedílnou součást, ba dokonce za módní doplněk, díky kterému vypadáme zajímavější. Aby vám brýle plnohodnotně sloužily, musíte se o ně svědomitě starat a pravidelně je čistit. Jak? To vám rádi poradíme!

Pár tipů na čištění brýlí – na který vsadíte vy?

Brýle by měly být čisté. K čemu vám budou, když přes jejich zanesená sklíčka nic neuvidíte? Budete chtít nosit brýle, které mají mezi prostory usazené nečistoty? Určitě ne. Proto byste své brýle měli čistit pravidelně, aby vám mohly plnohodnotně sloužit. V následujících řádcích vám prozradíme, jakými způsoby lze dioptrické brýle čistit a dosáhnout těch nejlepších výsledků.

Tip první: na mastnotu platí jarová voda

Pokud jsou vaše brýle mastné, což může způsobit nejen kontakt s mastnýma rukama, ale třeba i mastnější pleťový krém, který si zvláště ženy nanáší na pokožku, povolejte na pomoc jarovou vodu. Kombinace teplé vody a několika kapek tohoto čisticího prostředku dokáže brýle rychle a snadno zbavit zamaštění, takže budou jako nové a po mastných stopách nebude ani památka.

Tip druhý: na špínu mezi prostory použijte čističku

Nečistoty se na brýlích udržují nejen na jejich povrchu, ale po čase se vytvoří i mezi prostory nacházejícími se mezi brýlovými čočkami a obrubou. V těchto místech se manuálně čistí jen velmi těžce, proto v tomto případě radíme spolehnout se na čištění ultrazvukem. To vaše brýle zbaví veškerých nečistot i na místech, kam byste se svépomocí prakticky vůbec nedostali.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top