Auto-Moto

Autosalon Ženeva – s čím počítat?

www.pixabay.com

Tak jako každý rok se můžete těšit v březnu 2017 na tradiční autosalon v Ženevě. Opět se můžeme těšit na uvítaní novinek od automobilek z celého světa.

S čím vším počítat a jak se správě na autosalon připravit?

Doprava

Pokud se neradi dopravujete autem, máte velké štěstí, neboť se autosalon nachází přímo u letiště a vlakového nádraží. Proto pokud zvolíte jeden z těchto dopravních prostředků, podaří se Vám snadno se dopravit až přímo na místo konání.

Pokud však dáváte přednost automobilu a rozhodli jste se dopravit po vlastní ose, musíte počítat s tím, že najedete zhruba 1000 kilometrů. Nejjednodušší cesta pro Vás bude přes Norimberk, Karlsruhe a následně Bern. O něco pomalejší cesta je pak přes Mnichov a Curych. Na cestě strávíte přibližně 10 hodin, podle dopravních situací. Navíc musíte počítat s tvorbou kolon, která je typická vždy v době, kdy se koná autosalon.

Parkování

Parkoviště v Ženevě je označeno názvem Salon. Přímo autosalon má vyhrazených 12 parkovišť, která jsou rozmístěna v okolí a mají kapacity desítek tisíc parkovacích míst, která budou postupně otevřena podle aktuální obsazenosti. Doprava je každoročně řízena Ženevskou policií. Připravte se, že cena parkovného na jeden den je 25 franků, ale zahrnuje i přepravu kyvadlovou autobusovou dopravou mezi jednotlivými parkovišti a samotným autosalonem.

Dopravní omezení

Dejte si pozor na svou rychlost. Ve švýcarských obsích se jezdí 50 km/h, mimo obec pouze 80 km/h, na rychlostní silnici 100 km/h a i povolená rychlost na dálnicích je nižší než u nás a to 120 km/h. Ve Švýcarku mají zakázáno využívat radarové detektory. A ohledně alkoholu jsou tolerantnější, neboť tolerují 0,5 promile.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top