Kariéra

Bezpečnost při práci je důležitá

pixabay.com

V dnešní době se ještě více než dříve dbá na bezpečnost a ochranu zdraví při vykonávání práce. Podle druhu vykonávané činnosti se dodržují jiné normy a pravidla. Jsou obory, které se vykonávají uvnitř v kanceláři a nevystavují tělo takovému nebezpečí jako například dělnické činnosti. 

Ze zákona se musí v každé firmě provádět školení BOZP, které je tvořeno velkou řadou témat z různých problematik a oblastí. Tvořeno je zejména managementem rizik, zakázanými pracemi, technickými a organizačními požadavky na dané pracovní prostředí, organizace práce a s tím spojené pracovní postupy, hygiena při práci, bezpečnost technických zařízení, bezpečnostní signalizace a značení, další školení zaměstnanců a v neposlední řadě poskytování ochranných prostředků zaměstnavatelem.

Pokud jsou zaměstnanci nuceni vykonávat v rámci své pracovní doby činnosti, které ohrožují jejich zdraví, zaměstnavatel je nucen poskytnout každému zaměstnanci ochranné pomůcky. Důležitá je ochrana zraku, sluchu, hlavy, dechu, proti pádu, ale i bezpečnostní značení.

Při ochraně dýchacích cest jsou velmi využívány polomasky, které obsahují ochranné filtry, a podle úrovně znečištění prostředí se dá nainstalovat potřebný filtr. Mezi další ochranné pomůcky kromě polomasek patří respirátory, obličejové masky, filtry a k tomu potřebné příslušenství.

polomaska

Kromě ochranných pomůcek jsou velmi žádané pracovní rukavice, pracovní oděvy a pracovní obuv. Díky nimž lze práci vykonávat jakkoliv namáhavou práci snadněji a jednodušeji.

Veškeré další povinnosti, které má zaměstnavatel vůči zaměstnanci jsou vedeny a stanovovány v zákoníku práce a k němu souvisejících předpisech nebo popřípadě v dalších právních nebo technických předpisech, které se týkají oblastí bezpečnosti a ochrany zdraví při výkonu práce.

Proto ani Vy nic nepodceňujte a používejte ochranné pomůcky.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top