Kariéra

Bezpečnost při práci podceňuje stále větší množství lidí! Na co si dávat pozor?

Ať už při řemeslných pracích, nebo zkrátka jenom tak při zahradničení, se poslední roky ukazuje větší a větší množství nepříjemných zranění. Většina z nich je přitom způsobena ne tím, že by byla práce příliš obtížná, nebo že by vznikla nevyhnutelná nepříjemná situace. Jsou způsobeny hlavně tím, že lidé nedodržují základní bezpečnostní prvky. Zranění se pak mohou najednou ocitat mnohem jednodušeji, než by vůbec kdokoliv mohl očekávat.

Problémy s nedostatečnou průpravou

Hlavně co se týče řemeslníků amatérů, jsou velice často problémem lidé s nedostatečnou průpravou. Jsou pochopitelně také práce a obory, kde jsou i bez průpravy rizika víceméně minimální. Zcela naopak jsou pak taková řemesla, jako třeba elektrotechnika, kde bez odborného přístupu a potřebných znalostí riskujeme víceméně při čemkoliv, co děláme. Proto by lidé neměli v žádném případě podceňovat nutnost dostatečné přípravy, co se týče samotné orientace v problematice.

Absence bezpečnostních prvků

Dalším velkým problémem je absence důležitých bezpečnostních prvků, které se mohou při práci vyžadovat. Typickým příkladem jsou hlavně práce na střechách a ve výškách, kde se bez jakéhokoliv jištění pohybují osoby dnes a denně. Přitom rizika, která na takových místech existují, jsou obrovská. V žádném případě bychom tak neměli podceňovat přípravu v těchto ohledech.

Pracovní oděvy a obuv nosí málokdo

U vybavení ještě zůstaneme, protože sem spadají také problémy s bezpečnostními prvky v samotném oblečení na sobě. Většina pracovního oblečení je vybavena specifickými systémy, jako třeba reflexní bundy do dopravy, nebo protiskluzová obuv pro výškové práce. Ani to ovšem většina lidí nedodržuje, a to dokonce ani mezi profesionály. Mělo by se přitom jednat o naprostou samozřejmost.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top