Zdraví & sport

Bojujte s neustálými bolestmi zad, se kterými se potýká většina z nás

pexels.com

Moderní doba s sebou nese nepříjemnou daň v podobě únavy a únavových zranění, které dneska zná opravdu každý. Stále se zvyšují naše časové nároky na práci, studium nebo rodinu, a zcela lidem uniká čas na jakoukoliv regeneraci nebo dokonce úplné volno.

S psychickým vyčerpáním a nedostatkem odpočinku se ale pojí také celá řada zdravotních potíží. Jednou z těch, které jsou opravdu velice časté, jsou bolesti zad. Přeci jen jsou naše záda tím, co nás drží na nohou víceméně každý den od rána do večera. A tak by měla mít také zaslouženou péči.

Pravidelné plavání pomůže zádům

Udělejte si jednou za čas chvíli na sport. Zádům pochopitelně pomáhá naprostá většina sportovních aktivit, ale některé z nich obzvlášť. Příkladem je plavání, které je opravdu vysoce specifické tím, že kompletně zapojuje pohybový aparát člověka, ale i přesto jej nevytěžuje tak, aby mu mohlo škodit. Vedle toho dokonce výborně zpevňuje střed těla a záda, včetně hlubokých svalů, které mohou bojovat s typickými obtížemi.

Pořiďte si kvalitní matrace na spánek

Jenže jedním z důvodů, proč lidé nedokáží udržet svá záda v bezbolestném stavu, je i špatný spánek. Toho může být nejen že málo, ale dokonce může být i tak nekvalitní, že bude vyloženě škodit vašemu zdraví. Přitom i levné matrace mohou být doslova ideální pro to, abyste mohli držet vaše záda v dokonalém pohodlí.

Při spánku na nekvalitních lůžkovinách mají naše záda tendenci takzvaně bořit svoji přirozenou křivku. Proto jsou i během noci vytěžované, a především se uvolňuje spojení mezi jednotlivými obratli. Výsledkem jsou potom vleklé potíže, bolesti, a dokonce i nespavost či častá únava. Investice do kvalitní matrace je přitom dlouhodobou záležitostí, a při rozumném výběru se ani zdaleka nejedná o takovou investici, která by byla předražená.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top