Bydlení

Budou ceny bytů dále strmě stoupat? A jak vybrat ten správný?

nemovitosti
pixabay.com

Rychlost stoupání cen bytů je až děsivě rychlá. Za poslední dva roky se jednalo dokonce o dvě pětiny z celkové hodnoty u bytů v Praze. Jak to bude vypadat v novém roce a není právě teď ideální čas na poohlížení se po nové nemovitosti?

Jak rychlé bude další zdražování bytů

Poptávka po nových nemovitostech je stále velmi vysoká. Nejvíce se tradičně týká bytů v Praze, kde se ceny stále šplhají vzhůru a za 2 miliony je již obtížné sehnat i jednopokojový byt. Odborníci se zatím většinou shodují na tom, že klesání cen se v novém roce očekávat nedá. Spíše naopak. Stoupající tendence bude stále pokračovat. Pozitivní by však měl být fakt, že tempo nebude tak rychlé. Důvodem budou rostoucí úrokové sazby na hypoteční úvěry.

Koupi bytu neuspěchejte

První lákavá nabídka rozhodně nemusí být ta pravá. Ceny nestoupají zase tak rychlým tempem, aby nezbýval dostatek času na promyšlený výběr té nejlepší možnosti. Realitní kancelář Praha má ve svém portfoliu tradičně různorodé nabídky, které se liší lokalitou, velikostí bytu i cenou. Je důležité, aby všechny tyto parametry ladily. Jedná se o velkou investici, takže si pečlivě rozmyslete, jak velké kompromisy a ústupky od svých představ chcete vydržet.

Promyšlené financování

S výběrem vhodné nabídky a průzkumem trhu s nemovitostmi vám může poradit realitní makléř. Na co si však musíte dávat pozor vy sami, je správné nastavení hypotečního úvěru. Pokud nechcete koupit byt za hotovost, budete se muset vydat cestou jiného financování. Nejčastějším problémem při čerpání úvěru bývá špatně nastavená výše splátek, což může vyústit až v neschopnost splácení. Pokud si nejste jisti v této oblasti, je lepší obrátit se na kvalitního finančního poradce, který vám poradí řešení přesně na míru podle vaší situace.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top