Bydlení

Pár rad, které se vám budou hodit při výběru vysavače

Vysavač
pixabay.com

Vysavač bezesporu patří mezi nedílné pomocníky každé domácnosti. Určitě se shodneme na tom, že bychom se bez něho doma neobešli. Pokud vybíráme nový vysavač, pak zpravidla očekáváme nejen dlouhou výdrž, která zajistí, že za pár měsíců nebudeme nuceni investovat další peníze do pořízení nového modelu, ale i plnohodnotný výkon či šikovné funkce, jimiž současné moderní vysavače disponují. Pojďme i v dnešním článku říci, jak vybrat vysavač.

1.    Přemýšlejte, jaký typ vysavače potřebujete

Není vysavač jako vysavač, o čemž se přesvědčíte, jakmile navštívíte nějaký e-shop zaměřující se na elektro. K dostání jich je totiž hned několik, díky čemuž se na první pohled zdá, že bude výběr konkrétního modelu ještě o něco složitější. Jako zlatá střední cesta se jeví klasický vysavač, pro vysávání auta využijete vysavač ruční, kdo si chce práci ušetřit a nemá doma na podlaze mnoho překážek, ten může vsadit na robotický vysavač, jenž práci vykoná za něj.

2.    Se sáčkem nebo bez sáčku?

Další dilema, které při výběru nového vysavače pravděpodobně budete řešit, bude, zda volit model se sáčkem nebo bez sáčku. Zatímco dříve jsme museli jednoznačně volit sáčkové vysavače, protože jiné nebyly, dnes si mžete pořídit takový kousek, u kterého je klasický sáček nahrazen vyjímatelným zásobníkem. Vysávaný odpad pak nekončí v sáčku, ale v zásobníku, který je potřeba po vysávání vysypat.

3.    Na sucho nebo na mokro?

Kritérium pro výběr vysavače je i skutečnost, zda nabízí suché či mokré vysávání. Zatímco někomu více vyhovuje suché vysávání, jiný dá naopak přednost mokré variantě. Mokré vysávání na rozdíl od toho klasického nabízí i možnost vyprání koberce, což při suchém vysávání zkrátka není možné. Nutno zmínit, že mokré vysávání je spojeno s vyšší náročností a zároveň i nákladností, vysavače poskytující mokré vysávání jsou na pořízení dražší.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top