Móda & styl

Buďte vidět, aneb reflexní vesty pro lepší viditelnost

reflexní vesty
pixabay.com

Před několika měsíci byla schválena vyhláška v podobě nošení reflexních prvků. Týká se nejen dospělých, ale i dětí – a těch především. Všichni chodci by měli dbát na to, aby byli dobře vidět. Rostoucí počet nehod vzniklých právě díky tomu, že chodec na silnici nebyl vidět, je alarmující, což byl i jeden z důvodů pro vytvoření této nové povinnosti. Jde přece naše zdraví, které má každý z nás jen jedno a je potřeba jej střežit jako oko v hlavě. A co vy? Už jste sobě i dětem zajistili, abyste byli dobře vidět?

Reflexní vesty pro malé i velké

Reflexní vesty, které si můžete pořídit v e-shopu rucedozadu.cz, jsou určené pro malé i velké. Vybrat tak můžete vestu nejen pro sebe, ale i pro vaše děti. Ty mohou reflexní vestu nosit ve školní aktovce nebo batohu, vesty jsou skladné a nezaberou příliš místa.

Reflexní vestu můžete nosit nejen při zhoršené viditelnosti, když půjdete kolem silnice, ale poslouží i cyklistům. I ty by měli dbát na to, aby byli na silnicích dobře vidět, a vestu si mohou obléknout i na cyklistický dres. Vesta nepřekáží, prakticky nic neváží.

Povinná výbava do auta

Pokud jste řidič, pak určitě víte, že reflexní vesta patří do povinné výbavy každého automobilu. Nikdy nevíte, co se vám s autem poděje a při odstavení auta nebo autonehodě jste povinni vestu nosit. Záleží jen na vás, zda si vyberete vestu křiklavě žlutou nebo dáte přednost oranžové variantě.

Jak vybrat reflexní vestu?

Přemýšlíte, jestli jsou nějaká kritéria pro výběr reflexní vesty? Ve skutečnosti je potřeba se ohlížet především na velikost. Je logické, že děti potřebují menší, dospělí naopak větší. Kritériem pro výběr může být například již zmíněná barva, což je spíše otázkou vkusu. Ohled můžete brát i na střih reflexní vesty a vybrat takový, který vám dokonale padne.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top