Bydlení

Bydlet v centru města nebo na okraji? Toť otázka!

Zdroj: pixabay.com

Řešíte-li vlastní bydlení, pak jednou z otázek, která vám určitě běhá v hlavě je, zda je rozumnější bydlet v centru města, nebo se uchýlit ke klidnějšímu životu na jeho okraji. Věřte nebo ne, ale právě tohle je velmi časté dilema, které mnoho lidí uvádí do rozpaků – zkrátka se nemohou rozhodnout, jestli je právě pro ně lepší volbou rušné centrum, klidný okraj nebo jakási zlatá střední cesta.

Život v centru města

Bydlení v centru má bezesporu hned několik výhod i nevýhod. V první řadě máte všechno na dosah ruky, ať už to jsou obchody, lékaři nebo třeba školky či školy pro vaše děti. Nemusíte chodit či jezdit příliš daleko a rázem se dostanete tam, kam potřebujete. Nevýhodou je větší ruch, ať už přes den nebo v noci, protože zvláště ve větších městech to ani v nočních hodinách nikdy nespí. Někomu může vadit i větší počet lidí, který se v centru pohybuje.

Bydlení na okraji města

Opakem je bydlení na okraji města – těmto lokalitám se říká tzv. satelitní městečka. Pokud byste si mysleli, že v těchto místech najdete pouze rodiny s dětmi, pak byste se pletli. I jedinci nebo mladé páry si užívají klidu, který jim okraje měst nabízí, protože zde přeci jen není tak rušno a živo. Chcete-li bydlet dál od ruchu velkoměsta, pak je pro vás život na okraji ideální. Za nevýhodu lze považovat fakt, že si za věcmi, jež nebudete mít poblíž, zkrátka budete muset dojet.

Zlatá střední cesta

Jakousi zlatou střední cestou jsou širší centra – takto se přezdívá celé řadě developerských projektů, které se soustředí na výstavbu bydlení kousek od centra, takže to máte všude blízko, ale zároveň kolem sebe máte i spoustu zeleně, což pro někoho může být rozhodující. Pokud si myslíte, že by právě tohle mohla být ta správná varianta právě pro vás, oslovte realitní kancelář a nechte si nějaké pěkné bydlení doporučit.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top