Bydlení

Na co si dát pozor při pořizování nemovitosti

Zdroj: unsplash.com

Pořízení vlastního bydlení je pro většinu lidí velice lákavé. Není se vlastně ani tak čemu divit – jen málokoho láká život v pronajatém bytě, kde měsíc co měsíc platíte peníze do cizí kapsy. Ať už z vlastních financí nebo za pomoci získané hypotéky se proto spousta lidí snaží pořídit si své vlastní bydlení, které by jim říkalo pane a bylo jen jejich. Jestliže i vy zvažujete investici do pořízení nemovitosti, měli byste vědět, na co si dát při jejím výběru pozor.

Sledujte lokalitu

 

Jednou z primárních věcí, na které je určitě dobré brát zřetel, je umístění dané nemovitosti. Věřte tomu nebo ne, ale i ta sebekrásnější a sebedokonalejší nemovitost umístěná na špatném místě nebude stát za nic. Proto se ještě před podepsáním smlouvy nebo konečným rozhodnutím ujistěte, že v okolí nemovitosti budete mít vše, co potřebujete k životu – školku, školu, banku, lékaře, obchod a podobně.

Prostudujte smlouvu

Jakmile dospějete k názoru, že vámi vybraná nemovitost je pro váš spokojený život to pravá, pečlivě prostudujte smlouvu. Určitě nic nezkazíte, pokud smlouvu necháte prověřit i nějakého odborníka – s tímto úkolem vám může pomoci i realitní kancelář. Nedoporučujeme podepisovat smlouvu, ve které stojí, že nemovitost pořizujete v takovém stavu, ve kterém je – podepsáním byste sami sebe připravili o možnost reklamace skrytých vad, čehož byste mohli litovat.

Odhadněte cenu

Pečlivější jedinci si mohou nechat zhotovit nezávislý odhad nemovitosti. Samozřejmě v případě, kdy se nemovitost kupuje na hypotéku, je odhad nutností. Pakliže byste ale nemovitost kupovali z vlastní kapsy, můžete si nechat ještě před podepsáním smlouvy vytvořit odhad, který vám ukáže, jestli prodejcova cena není zbytečně přestřelená. Budete mít jasno, jestli nekupujete zajíce v pytli za cenu, která neodpovídá jeho kvalitě.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top