Bydlení

Bydlet v centru nebo na okraji města?

zdroj: pixabay.com

Stále nevíte, zda zvolit bydlení v centru města nebo na jeho okraji? Předem zvažte jednotlivá pro a proti, která vám pomohou se lépe rozhodnout.

Výhody a nevýhody.

Dnešním trendem je stěhovat se spíše na okraje velkých měst, do nejbližších vesniček nebo do satelitních měst. Důležitější než samotné bydlení je samotná doprava, která může být mnohdy náročná. Pokud se chcete odstěhovat na kraj města nebo kousek za něj a pracujete v centru, počítejte i s hodinovou cestou do práce. Pokud pojedete hromadnou dopravou, čas potřebný pro dopravu bude pravděpodobně stejný u obou variant. Je jedno, zda budete bydlet na okraji města a pojedete autobusem, který bude zastavovat na každé zastávce, nebo zda budete hodinu od města a sednete na přímý vlak. Výhodou hromadné dopravy ve velkém městě je snad jedině to, že jede minimálně každých dvacet minut a v noci vás rozvezou noční spoje. Spoje na okraje měst jezdí v lepším případě jednou za hodinu a večer se většinou nedostanete nikam, v noci už vůbec ne.

Řešením se může zdát auto, ale pokud máte rodinu, často si s autem nevystačíte. Děti budou potřebovat dojíždět do škol a do kroužků. Pokud budete bydlet na malé vesničce, kde v zimě napadne metr sněhu, nedostanete se nejspíš nikam ani tím autem.

Módem poslední doby se stala satelitní městečka, která vlastně neřeší vůbec nic a poslední dobou zájem o ně spíše upadá. Jsou to spíše takové moderní vesničky pro bohaté. Stejně jako na kraji města, i zde máte nedostatek obchodů, špatné spoje a do centra daleko. Výhodou je snad jen moderní a designové bydlení.

Výhodou bydlení v centru je bezesporu dostupnost prakticky všeho od jídla přes oblečení až po divadla a galerie. A to většinou i v nočních hodinách. Naproti tomu na okraji města máte mnohem blíž k přírodě, méně hluku z dopravy a obecně větší klid.

Hledáme bydlení.

Ať už se nakonec rozhodnete pro bydlení v centru města nebo na jeho okraji, začněte s hledáním včas. Nabídek je zdánlivě bezpočet, ale ceny jsou dnes vysoké a najít vhodné bydlení, které bude splňovat veškeré vaše požadavky, může trvat i měsíc nebo dva. Kromě procházení stránek s inzercí a ptaní se přátel, se můžete obrátit na některou z realitních kanceláří, jejíž náplní práce je mimo jiné správa bytů a domů. Jednání bude probíhat seriózněji a může hledání nového domova výrazně urychlit.

Uděláte si také představu o cenovém rozpětí, v jakém se bydlení v dnešní době pohybuje. Pokud se rozhodnete bydlet na okraji města nebo kousek za ním, cena může být až poloviční.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top