Bydlení

Život na vesnici vs. život ve městě: poznejte výhody a nevýhody

zdroj: pixabay.com

Stále váháte mezi životem na vesnici a tím ve městě? Přátelé i rodina vám radí, ale neúspěšně? Prvně si utřiďte vlastní myšlenky a srovnejte pro a proti.

Vesnice vs. Město

Život ve městě má nespornou výhodu snadné dostupnosti prakticky všeho, na co si jen vzpomenete.

Na prvním místě jsou bezpochyby škola a práce. Pokud musíte dvakrát denně na přednášky a někdy se účastnit i večerních akcí školy nebo o víkendu trávit čas ve škole nad školními projekty, město bude tou lepší volbou. Pokud dojíždíte do práce, doprava bude také náročnější, ale na rozdíl od školy má práce pravidelnější režim a můžete si tak lépe předem nastudovat potřebné spoje.

Pokud bydlíte na vesnici, většina posledních spojů vám pojede v lepším případě večer a v noci se nedostanete prakticky nikam, pokud nechcete jít pěšky nebo si volat taxi z nejbližšího městečka. Řešením může být auto, na druhou stranu může být obtížné hledat každý den parkování v centru města. Pokud vás na vesnici zastihne bouře nebo sněhová kalamita, skrz popadané stromy a závěje sněhu mnohdy nikam nedojedete ani hromadnou dopravou.

Další výhodou velkého města je snadná dostupnost potravin v mnoha specializovaných obchodech. Na vesnici si můžete o čerstvém pečivu v pět hodin odpoledne nechat jen zdát a obchody jako zdravá výživa tu nikde nenajdete. Většinou tu nebude ani lékař nebo zubař, a pokud budete potřebovat zavolat záchranku, budete na ni čekat delší dobu.

Naproti tomu budete bydlet prakticky v přírodě, kde vám po ránu budou zpívat ptáci do oken, usínat budete pod hvězdným nebem a po zahradě se vám budou procházet bažanti a srnky s mladými. Pokud jste milovníkem zvířat, pravděpodobně budete mít dostatek prostoru, abyste si pořídili vše od kočky přes psa až po vlastní slepice nebo ovce. Na rozdíl od města, kde bude finančně dostupnější spíše byt, na vesnici není problém pořídit si domek se zahradou.

V neposlední řadě jsou důležitým bodem i sousedské vztahy. Zatím co v centru města budete rádi, když se vám v noci nebude pod oknem procházet opilá mládež a sousedi vás nevykradou, na vesnici je tomu naopak. Většinou se snadno a rychle se všemi spřátelíte. Pokud vám budou zrovna chybět dvě vajíčka do buchty nebo si budete chtít koupit čerstvý sýr, budete se mít vždy na koho obrátit.

Začněte hledat včas

V dnešní hektické době jsme si zvykli řešit vše prakticky hned a nejlépe ještě za pochodu, ale právě hledání vlastního bydlení může být běh na dlouhou trať. Ty nejlepší nabídky jsou pryč prakticky přes noc, proto je potřeba weby s inzercí hlídat pravidelně. Pokud si chcete ušetřit čas a neorientujete se v trhu s nemovitostmi, pomoci vám mohou realitní kanceláře. Vedle prodeje bytů a nemovitostí často nabízí službu správa nemovitostí.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top