Zdraví & sport

Bylinné čaje pro lepší zdraví i psychickou pohodu

bylinné čaje
pixabay.com

Stále více lidí se začíná zajímat o zdravý životní styl, což je jedině dobře. Toto rozhodnutí může mít pozitivní vliv na váš budoucí život. Nutno ale zmínit, že přechod z klasického a tím pádem nezdravého životního stylu na zdravý s sebou přináší celou řadu změn, na které si budete muset zvyknout. Výrazně se tak změní nejen váš jídelníček, ale i přístup k pohybu,  který ke zdravému životnímu stylu neodmyslitelně patří. Často se ale změny týkají i naprostých maličkostí a všedních věci –  jako například pití bylinných čajů. Pojďme si o nich říci něco více v dnešním článku!

Proč právě bylinné čaje?

Čaj máme doma snad úplně všichni. Někdy mu dáme přednost před šálkem kávy, jindy jim hostíme návštěvy a při nachlazení se pití čaje stává každodenní rutinou. Jenže není čaj jako čaj a jak už to tak bývá, drtivá většina lidí dává přednost čajům ze supermarketů, které ale nejsou tou nejlepší volbou.

Především pak levné čaje, za které dáte jen pár korun, vám nemohou nabídnout kdoví jakou kvalitu. Oproti tomu bylinné čaje jsou sázkou na jistotu. Obsahují pouze rostlinné zdroje, žádné umělé příměsi a jsou tak o 100% zdravější, nežli levné čaje s pochybným obsahem. 

Bylinné čaje podporující hubnutí

K pití bylinných čajů se často upínají lidi, kteří se snaží zhubnout. Jak je totiž známo, některé čaje vyrobené z bylinek opravdu dokážou podporovat proces redukce hmotnosti –  jako příklad uvedeme například zelený čaj. Navíc je pití neslazených čajů při hubnutí daleko zdravější, nežli pití slazené vody.

Účinky bylinných čajů

Bylinné čaje jsou rovněž velmi oblíbené pro své zdravotní účinky. Některé čaje, jako například mátový, může napomoci při bolestech hlavy. Čaj z meduňky zase působí na uklidnění a celkovou psychickou pohodu. Kozlík lékařský zase působí proti stresu a zmírňuje jeho dopad, čaj s bazalkou zlepšuje trávení.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top