Zdraví & sport

Elektronické cigarety: Vyřešte zákaz kouření po svém

kouření
pixabay.com

Jistě je každý kuřák informován o novém zákoně, který nabyl od začátku měsíce účinnosti a zakazuje nám kouřit v restauracích a barech. Snad pro každého kuřáka to byl velký zásah, protože přece není nad to si dám po jídle nebo u piva svou oblíbenou cigaretku. Ačkoliv se dá v tomto krásném počasí sedět na terase, ale co budete dělat, až začne zima nebo narazíte na hospůdku, restauraci nebo bar bez terasy? Jedno řešení je! Pořiďte si i Vy elektronickou cigaretu a nebudete litovat.

Co je to elektronická cigareta

Pokud zatím nemáte zkušenosti s elektronickou cigaretou, rádi Vám okrajově objasníme, o co vlastně jde. Jedná se o trend současné doby. Elektronické cigarety, chcete-li e-cigarety, zajišťují zdravější a cenově dostupnější formu kouření. Tato alternativa klasického kouření se stala velmi moderní a často bývá nazývána prostředkem na odnaučení kouření.

Když se podíváme objektivně na kouření e-cigaret a na vliv na naše zdraví, ano, i tyto cigarety škodí našemu zdraví, nikoliv však v takové míře jako klasické cigarety.

Kde je její původ?

První zmínky, které směřují k výrobě právě elektronických cigaret, jsou datovány již v roce 2000 a zasloužili se o ně Číňani. První patent – inhalace s rozprašováním náplně – byl zaregistrován pouze o tři roky později. Elektronické cigarety, které známe dnes, pracují na trochu jiném principu. Předešlé modely měly zabudovaný ultrazvukový rozprašovač, který je v současných modelech nahrazen topným tělískem.  Se současnou technologií přišla čínská společnost, který si to nechala patentovat.

Čím se plní?

Cigarety se plní speciálními náplněmi, kterých je našem trhu opravdu celá řada. Vybírat si můžete z mnoha příchutí, od klasických tabákových, ale i ovocných. Těch druhý je nespočet a na své si přijde snad každý. Navíc se prodávají s různým obsahem nikotinu, díky čemuž si ho můžete jednoduše regulovat.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top