Zdraví & sport

Jak vypadají novodobé EKG přístroje?

ekg
pixabay.com

EKG přístroje se mění stejně, jako se mění řada nejrůznějších věcí na současném trhu. Doba si tyto obměny jednoduše žádá a nevyhýbá se ani zdravotnickému segmentu. V tomto případě dokáží novodobá zařízení doslova zachraňovat život a zároveň zrychlit a zjednodušit práci lékařů.

Moderní EKG přístroje, to už nejsou velké kovové krabice s obřími displeji na přenosném vozíku, jež pomalu museli tlačit dva lidé naráz. Současnost je v tomto směru naprosto jiná. Pod pojmem EKG přístroje si můžete představit malý a tenký panel snadno uchopitelný do ruky s velkým displejem. Ano, přesně takto vypadá aktuální generace elektrordiografů.

A právě na velkém a jemném monitoru mohou odborníci zobrazovat křivky, z nichž vyčtou o nemoci pacienta mnohé. Minimalismus a mobilita jsou pojmy, které dnes jednoznačně vévodí. A pokud si k tomu připočtete ještě dokonalou integraci s počítači, pak není o čem pochybovat.

Provedení moderního EKG přístroje

Jestliže nemáte představu o tom, co vlastně dokáží unikátní EKG přístroje určené pro nejrůznější nemocniční zařízení, přinášíme vám trochu více bližších informací. O nízké hmotnosti panelu a jeho přenositelnosti už byla řeč. Přesuňme se spíše k funkcím a možnostem takového zařízení.

EKG přístroje jsou vybaveny baterií, takže za sebou nikde netaháte nepotřebné kabely. S tím souvisí minimalistické ovládání a velká integrovaná paměť. Do ní si lze uložit údaje a data o stovkách a tisících pacientů, jež máte neustále při sobě. Vše lze samozřejmě synchronizovat se současnými nemocničními systémy.

Kvalitní EKG přístroje jsou dokonalým zobrazovačem potřebných křivek vypovídajících o správné srdeční aktivitě. Díky bezdrátovým technologiím lze navíc takové výsledky bez sebemenšího problému vytisknout, aniž byste museli elektrokardiogram připojit k tiskárně.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top