Bydlení

Byt nebo rodinný dům?

klíče
www.pixabay.com

Je lepší rodinný dům nebo byt? To je téma, které nikdy nebude pase a nikdo na něj nezná jasnou odpověď. Protože každý člověk je jiný a oba typy nemovitosti mají své zastánce.

A jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

Rodinný dům

Vzhledem k tomu, že většina domů stojí samostatně, v rodinném domě padá neustálý problém s hlukem od sousedů. Součástí domů jsou zahrady, což umožňuje velké množství outdoorových aktivit a trávení volného času v přírodě, navíc je to ideální pro rodiny s dětmi. Na zahradě je možnost si pořídit pergolu nebo terasu, což ocení všichni příznivci letního grilování a posezení.

Musíme si však uvědomit, že dům je obvykle dražší než byt a celkově je potřeba se o něj mnohem víc starat. Neustále musíte počítat s tím, že bude potřeba něco opravit a i průběžná údržba je finančně náročná. Jednorázové výdaje, které mohou nastat, jsou vyšší než u bytu. A také je u domu větší riziko, že Vás navštíví zloděj. Proto je důležité klást důraz na zabezpečení objektu.

Byt

Když si pořídíte byt, budete mít mnohem méně starostí. Vaší povinností je scházet se zhruba jednou nebo dvakrát ročně na členské schůzi majitelů, kde se vždy domlouvá vše ohledně celého panelového domu. A zbytek mají na starosti přiřazené, pověřené osoby. Z toho vyplývá, že majitel bytu se stará pouze o svoji bytovou jednotku a případně její inovace a opravy interiéru. V dnešní době má mnoho bytů velké balkóny, proto velmi často lidem, kteří žijí v bytě, ani zahrada nechybí.

Velkou nevýhodou bydlení v bytě je méně soukromí a mnohem větší hlučnost, než která je v klasickém domě. Nesmíme také zapomenou na měsíční platby do společného fondu oprav. Pokud tomuto chcete předejít, stačí pořádně vybírat. Jsou byty, ve kterých hluk slyšet téměř není. A pokud se nastěhujete do novostavby, můžete se těšit z toho, že platby do společného fondu budou podstatně nižší.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top