Bydlení

Pronájem nebo hypotéka – pro co se rozhodnout?

město
www.pixabay.com

Nacházíte se v situaci, kdy plánujete stěhování. Čekáte rodinu a potřebujete najít větší bydlení nebo se prostě jen rozhodnete pro změnu? Nicméněse  v tento okamžik naskytají otázky – Zadlužit se na třicet let? Platit totožnou částku každý měsíc někomu cizímu a nakonec skončit bez ničeho?

Obecně se udává, že je lepší platit si hypotéku, protože si vrážíte peníze do vlastní nemovitosti. Avšak ono to není tak snadné. Nejprve si musíte zjistit v jaké výši hypotéku dostanete. Následně je třeba srovnat měsíční splátku hypotéky s měsíční platbou za nájem.

Velmi podstatným faktorem pro rozhodování je lokalita, ve které se nemovitost nachází a velikost. Pokud se rozhodnete pro byt 2+kk v Praze a porovnáte ho s bytem 3+1 mimo Prahu, jak nájem tak i cena při koupi se podstatně liší. Byty i doby v menších městech nebo na vesnicích jsou levnější než ve velkých městech jako je Praha, Brno nebo Plzeň. Pokud nemáte problém s dojížděním, doporučuje se poohlédnout po nemovitosti na kraji města nebo na vesnici. Náklady na nemovitost tím podstatně snížíte. Důležité je však vše propočítat a to i náklady na následné dojíždění a zvážit časovou náročnost.

I přesto, že ceny bytů a nemovitostí neustále rostou, je nám přáno, co se týče hypoték. Úrokové sazby hypoték se neustále snižují. A právě díky tomu se stále vyplatí si nemovitost koupit. Často se totiž setkáme s tím, že nájem je vyšší než samotná splátka hypotéky. Důležité je mít i své zdroje. Doporučuje se nejlépe alespoň ve výši 20%.

Když si tedy vše řádně rozmyslíte, propočítáte a zjistíte, že se Vám hypotéka skutečně vyplatí, nezapomínejte na to, že jde o velký závazek.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top