Bydlení

Bydlení v garsonce – typy na její zútulnění

Bydlení
www.pixabay.com

V dnešní době se garsonky stávají prvními byty mladých lidí, kteří se rozhodnou osamostatnit a vyletět z hnízda rodičů a nebo v nich žijí lidé, kteří nemají takové finanční prostředky, aby si mohli dovolit větší byt. Velikost garsonek obvykle bývá okolo 20 metrů čtverečních.

Jak tedy zútulnit a opticky zvětšit takto malé byty?

Vhodná barva stěn

Až se pustíte do malování garsonky, rozhodně se vyhněte tmavým barvám. Volte světlé barvy nebo přímo bílou, jelikož na rozdíl od tmavých barech, prostor opticky zvětšují.

Méně je více

Pokud jste měli v plánu si na zdi pořídit dekorace, buďte velmi rozvážní, neboť mnoho dekorací se do malého bytu nehodí. Při zařizování garsonky vsaďte na vzdušnost a skutečně zde platí, že méně je více.

Skříně

Rozhodně byste si neměli garsonku obstavit skříněmi, neboť již tak malý prostor ještě více zmenšíte. Proto pokud máte skutečně hodně věcí, zkuste je nejprve roztřídit a popřípadě ne příliš používané věci uložit do sklepa nebo na půdu.

Vyvýšená postel

Pokud máte vyšší stropy a tu možnost, vyzkoušejte trend dnešní doby, kterým jsou vyvýšené postele s žebříkem. Máte tím mnohem více prostoru a pod postelí můžete mít například umístěný gauč, skříňky nebo televizi. Uvidíte, že budete nadšení.

Zrcadla

Nejen, že jsou zrcadla moderním doplňkem do interiéru, ale zároveň prohlubují a opticky zvětšují prostor.

Světlo

Dostatek světla je skutečně důležitý. Proto nezapomínejte na řádné osvětlení a zkuste žaluzie v oknech vyměnit pouze za záclony a závěsy.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top