Bydlení

Bytových domů se bude týkat celá řada nových dotačních programů

pixabay.com

Dotační programy jsou možností pro firmy i jednotlivce, jak za modernizaci a zlepšování svého prostředí či služeb ušetřit hromadu peněz. V oblasti realitního trhu není takových dotací až takové množství a dlouhodobě jsou například dotace podporující zelenou energii konkrétně v realitách na bodu mrazu.

Jenže i v tomto ohledu přichází nové změny a přináší s sebou hlavně novinky v oblasti rozlišování, komu poskytnout a neposkytnout dotaci. Je tak jedno zdali jste realitní kancelář Praha, nebo majitel nemovitosti na venkově. Nově budete mít šanci na celou řadu dotací dosáhnout dokonce i vy!

Zdanění solární energie doprovází také podpora její výstavby

Možná jste v poslední době mohli zaznamenat, že došlo ke zdražení solární energie jako takové. Je to dáno tím, že nově se dokonce i tato energie daní. Jenže zároveň s tím přišly nové dotace, které se na druhou stranu věnují tomu, aby byla výstavba a vybavenost nemovitostí solárními panely mnohem vyšší. Můžete tak konečně využívat dotace, která sice neznamená žádné hotovostní platby přímo vám, ale přímo proplácí práci a materiál, spojený s výstavbou solárních panelů.

Program Dešťovka je stále populárnější

Do realit zasahuje i celá řada programů a dotací, o kterých byste to na první pohled fakt neřekli. Jedním z podobných příkladů může být například dotace dešťovka. Jedná se o dotace, které financují výstavbu nádrží na dešťovou vodu.

Jedná se o nádrže, které zachytávají dešťovou vodu pomocí klasických prostředků a v podzemí ji potom uchovávají jako užitkovou vodu na pozemek o domácnost. Je tak vhodná například ke kropení nebo ke splachování toalety. I u této dotace se ale připravte na to, že se nejedná o hotovostní záležitost a opět se bude zprostředkovateli vyplácet cena práce a materiálu.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top