Bydlení

Ceny nemovitostí dosáhly svého maxima. Třetina developerů očekává pokles až v roce 2018

nemovitost
pixabay.com

Každý, kdo sleduje změny ohledně cen nemovitostí, si nemohl nevšimnout nadměrného růstu cen v posledním roce. Ředitel ČNB dokonce poukazuje na to, že ceny bytů v ČR jsou spíše mírně nadhodnocené. Podle developerů však ceny bytů odpovídají aktuální situaci na trhu. I přes vysoké ceny je poptávka stále vyšší než nabídka. Důvodem je především omezení povolování nové výstavby bytů či domů. Mladí lidé se tak často ocitají v nezáviděníhodné situaci, když potřebují vyřešit své bydlení a nechtějí do podnájmu.

Dobře zvolená realitka vám může hodně pomocí

Trh s nemovitostmi je pro laika poměrně složitý obor a vyznat se v něm není vůbec snadné. Pokud potřebujete vyřešit své bydlení teď hned a nechcete čekat, až se někdy ceny sníží (pokud vůbec), je potřeba postupovat systematicky a neunáhlit se. Přeci jen koupě nemovitosti není jako nákup oblečení nebo elektroniky. Základem je dobře zvolená realitka, a to zejména v hlavním městě. Realitní kancelář Praha – v Praze najdete řadu realitních kanceláří od těch známějších až po méně známé. Vybírejte vždy podle renomé dané realitky. Než se svěříte do rukou jedné konkrétní, zjistěte si co nejvíce informací. Důležitá jsou zejména tato kritéria:

  • Jak dlouho realitka působí na trhu.
  • Jaké jsou reference.
  • Jak na vás působí, jsou ochotni vyjít vám maximálně vstříc?

Kdy se můžeme dočkat snížení cen na trhu s nemovitostmi?

Podle odborníků tato situace ještě nějakou chvíli vydrží, ale už v roce 2018 by mohlo dojít ke změně. Developeři neustále poukazují na nedostatek nových bytů a výsledkem je vysoká poptávka. V roce 2017 lze očekávat pozvolný růst úrokových sazeb, koncem roku by mohl klesat zájem o hypotéky. Ceny jsou nejvyšší tradičně v hlavním městě, což je standard. Poté jsou nejdražší byty v Brně a Hradci Králové. Ovšem to, jak se bude trh s nemovitostmi dále vyvíjet, jsou spíše spekulace. Realitní trhy evropských metropolí se totiž vyvíjí často zcela nepředvídatelně. Pokud však potřebujete sehnat bydlení co nejrychleji, obraťte se na realitku a nepouštějte se do toho na vlastní pěst. Snadno byste mohli narazit.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top