Bydlení

Koupelny se mění k nepoznání

koupelna
pinterest.com

Koupelna již není jen prostor pro vykonávání nejnutnější denní hygieny. Koupelna je prostor určený k relaxaci a odpočinku těla a duše. Zapomenout však nemůžeme ani na samotnou hygienu, která je toho všeho nedílnou součástí. V dnešním hektickém světě, kde každý neustále někam pospíchá a něco nestíhá, kde jsou všichni pod velkým nátlakem, je potřeba mít prostor, kde člověk jednoduše vypne. Tím prostorem je právě koupelna. Však také kde jinde si lépe odpočinout než doma ve vlastní lázni?

Harmonie pro oko i duši

V moderních koupelnách si v současnosti nepotrpíme na žádnou zvláštní extravaganci. Důraz je kladen na soulad všech materiálů a zvolených barev. Zároveň je důležité, aby koupelna zapadla do celé bytové jednotky. Vždy by mělo platit, že bude řešena nejen funkčně a prakticky, ale zároveň stylisticky.

Optické zvětšení prostoru

Vzhledem k tomu, že se dbá na to, aby byly koupelny prostorné, designéři sahají po obkladech velkých rozměrů, které prostor opticky zvětší. Což platí i o zrcadlech, která jsou funkčním a stylovým doplňkem. Nezapomínejte ani na dostatek osvětlení. Mnohokrát jsme se již setkali s tím, že je v koupelně jenom jedno přítmé světlo a tím to končí. I v koupelně je zapotřebí dostatek světla, jako kdekoliv jinde v bytě.

Sprchový kout vs. vana

Neustále řešeným tématem je vana a sprcha. K čemu se přiklonit? Co je lepší? Tohle je dost individuální. Samozřejmě, že je velmi příjemné se natáhnout do napuštěné vany horkou vodou a relaxovat. Nemusíte však zoufat, pokud nemáte dispozice k tomu vanu mít, i sprchové kouty dokážou posloužit díky masážním systémům. Takže relax si můžete užít ve sprše i vaně.

Stejně tak se i polemizuje o typu toalety. Zvolit moderní závěsné wc nebo praktické a ozkoušené WC kombi? Odpověď je jednoduchá. Každé má své výhody a oboje vám dobře poslouží, záleží jen na vás, na co si potrpíte.

Závěr

V dnešní moderní době máme obrovské možnosti, co se týká nejen materiálů, barev, obkladů, ale i koupelnového vybavení, takže si může každý vytvořit tu ideální koupelnu, která bude splňovat i ty nejnáročnější požadavky.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top