Bydlení

Prodej nemovitosti s realitkou či bez?

prodej nemovitosti
pixabay.com

Vlastníte dům nebo byt a rozhodli jste z jakýchkoliv důvodů pro jeho prodej a polemizujete nad tím, za si to vše zařídit svépomocí nebo se obrátit na odborníky v realitních kancelářích? Obě varianty jsou realizovatelné a oboje má své výhody i nevýhody. My vám v tomto článku přinášíme náhled na obě dvě varianty.

Prodej na vlastní pěst

Prodejci nemovitostí se dělí převážně na dva tábory, s tím, že ten první je zapřísáhlým zastáncem prodeje, který si prodejci zajistí sami. Právě tito lidé hned v inzerátu projeví svůj postoj k realitním kancelářím a nezapomenou do inzerátu zakomponovat poznámku, aby je realitky nekontaktovali. Mnoho z nich si však vůbec neuvědomuje, co vše samotný prodej obnáší a že uveřejněním inzerátu to rozhodně nezačíná, ale ani nekončí. Jedná se o několik souvisejících činností, které zabírají mnoho času.  Výhodou tohoto stylu prodeje je však ušetření peněz, protože nemusíte řešit žádný poplatek realitní kanceláři za zprostředkování.  A zároveň budete mít perfektně pod kontrolou celý průběh prodeje.

Bez námahy a starostí

Druhý tábor představují realitky a jejich příznivci. Realitních kanceláří je v České republice poměrně velké množství, proto je důležité si vybírat mezi realitkami, které mají prokazatelné reference a pokud možno i delší historii. Pokud se rozhodnete využít služeb specialistů, kteří se pohybují na trhu s realitami, rozhodně neprohloupíte. Ačkoliv si budete muset za využívané služby připlatit, získáte komplexní servis, díky kterému nebudete muset hnout takřka ani prstem. Ať už se jedná o kvalitní pořízení fotografií, komunikaci se zájemci, prohlídky nebo následný právní servis. Navíc pokud na peníze spěcháte, můžete využít výkup nemovitosti, který mnoho realitek nabízí. Musíte však počítat s tím, že dostanete maximálně 70% ze skutečné ceny. Ale když je člověk v nouzi, i taková možnost se hodí a dokáže člověku vytrhnout trn z paty.

Pro co se rozhodnout?

Záleží na každém individuálně, co preferuje. Nicméně,  ať se rozhodnete pro jednu nebo druhou variantu, bude mít své výhody.

To Top