Auto-Moto

Chcete zvýšit výkon svého auta nebo si užít lepší zvuk motoru? Vyzkoušejte chiptuning a sportovní výfuk

www.pixabay.com

Pokud vám v žilách koluje místo krve benzín, určitě dobře znáte pojem chiptuning. Někdy je to tak trochu označováno jako šedá zóna, ale to především z neznalosti řady lidí. Zvýšení výkonu motoru totiž rozhodně nemusí být na úkor zkrácení jeho životnosti. Chiptuning je spíše vyladění, snaha dostat z motoru optimální parametry při získání vyššího výkonu. Pokud máte rádi také živější zvuk, kdykoliv více sešlápnete plynový pedál, určitě si vás získá také laděný výfuk.

Optimalizace parametrů motoru díky chiptuningu

Samozřejmě při chiptuningu toho lze také mnoho zkazit. Právě proto jej chce nechat svěřit profesionálům, kteří se v tom zkrátka vyznají a vědí, co si u které pohonné jednotky mohou dovolit. Mají dlouhodobé zkušenosti s laděním motorů a dokáží provést efektivní, bezpečný a navíc cenově výhodný chiptuning. Díky chiptuningu totiž můžete opravdu především získat. Díky optimalizaci procesů řídící jednotky motoru, můžete dosáhnout na: 

  • Zvýšení výkonu
  • Zvýšení kroutícího momentu
  • Snížení spotřeby

A kdo by přesně tuto skladbu výhod nechtěl? Pokud se udělá chiptuning kvalitně, vliv na životnost motoru je neznatelný. Co je naopak znatelné, to je změna, kterou pocítíte. Ladění motoru se tedy rozhodně bát nemusíte.

Zvuk, který vás dostane

Vyladit si svůj vůz, to ale není pouze o parametrech, které souvisejí s výkonem. Jako správní milovníci rychlých kol určitě znáte ten pocit, jak se vám vlije adrenalin do žil, kdykoliv uslyšíte sportovní vyladěný zvuk motoru. Ten moment, kdy jde motor do otáček a před přeřazením přichází praskání nebo hluboké bublání od výfuku. A právě to vám pomůže získat dobrý sportovní výfuk. Můžete tak vyladit zvuk svého auta přesně na míru svým uším. Přitom se nemusíte obávat, že byste děsili účastníky provozu nebo na sebe zbytečně poutali nežádoucí pozornost. Lze zvolit takové výfuky, které dodají zvuku uspokojující projev při dynamické jízdě, ale při klidné jízdě nebudou nadměrně obtěžovat okolí.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top