Kariéra

Co dělají úspěšní uchazeči o práci jinak?

Co dělají úspěšní jedinci jinak, že nemusejí obrážet jeden pohovor za druhým a dokážou si opravdu rychle najít novou a vlastně ještě lepší práci? Budete překvapeni, ale není v tom nic složitého. Zamyslete se nad slovy našeho článku a buďte jako oni!

Fotka dělá hodně

Když se uvolní v nějaké firmě pracovní pozice, jsou personalisté okamžitě zavaleni hromadou životopisů. Kvalitně napsaný životopis je samozřejmě základ, když ho ale vylepšíte svou, kvalitní fotografií, rozhodně tím na sebe strhnete pozornost.

Vhodně zvolená fotografie totiž vždy zaujme. Rozhodně si do svého životopisu nedávejte fotografii, kde sedíte na pláži nebo pózujete u nějaké zajímavé památky.

Na fotografii by měla být vidět celá Vaše hlava, ramena a maximálně polovina těla. Oblečení volte slušné, nijak vyzývavé a hlavně čisté. Vlasy si slušivě upravte. Svýma očima se dívejte přímo do objektivu. Klidně se můžete usmát.

Pozor na gramatické chyby a překlepy

Než svůj životopis potencionálnímu zaměstnavateli odešlete, řádně si ho po sobě přečtěte a překontrolujte, protože pokud ho odešlete s překlepy nebo dokonce hrubkami, je Vám asi jasné, jak to celé dopadne.

Reference dělají hodně

Pokud máte tu možnost, přiložte ke svému životopisu i reference od předchozích zaměstnavatelů. Je fajn své tvrzení, že jste v něčem fakt dobrý, doložit průkazným materiálem.

Buďte konkrétní

Když se Vás budou na pohovoru ptát na předchozí zaměstnání, nebojte se jim konkrétně popsat, co bylo náplní Vašich každodenních činností. Jasně a konkrétně jim sdělte, co umíte, co jste dělal, v čem jste dobrý. Nebojte se vystihnout své silné, ale i slabé stránky. Uvidíte, že potencionální zaměstnavatel to ocení.

 

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top