Kariéra

Výpověď – nepodceňujte ji!

pixabay.com

Pokud jste v situaci, kdy nejste spokojeni se svým nynějším zaměstnáním a to z jakéhokoliv důvodu a hodláte podat výpověď, tak Vám poradíme, jak na to.

Výpověď podejte zaměstnavateli vždy písemně.

Vždy se doporučuje podat výpověď písemně a to spíše, pokud ukončujete pracovně právní vztah z důvodu špatných vztahů se svým nadřízeným nebo jinými zaměstnanci. Do písemné výpověď nezapomeňte uvést důvod, proč chcete ukončit svůj úvazek, datum a podpis. Výpověď mějte ve dvou vyhotoveních. Musíte mít ve své ruce průkazní materiál, kdy ve výsledku došlo k rozepři. Ačkoliv bývá akceptována ústní i e-mailová výpověď, buďte chytří a výpověď si nechte potvrdit písemně.

Klasicky bývá dvouměsíční výpovědní doba, při klasicky podané výpovědi. Pokud máte zájem o dřívější ukončení, závisí to na individuální dohodě se zaměstnavatelem, zda Vám bude ochotný vyhovět a pustit Vás dříve.

Vzhledem k tomu, že klasická výpovědní lhůta začíná první den následujícího měsíce od podání výpovědi, nemůžete novému zaměstnavateli slíbit, že nastoupíte okamžitě. Představíme si to na názorném příkladu. Pokud podáte výpověď dvacátého února, výpovědní doba začíná prvního března a trvá celý březen a celý duben. Tím pádem vy můžete do nového zaměstnání nastoupit až od května.

Z logiky věci vyplývá, že pokud podáváte výpověď vy, tak nemůžete očekávat žádné odstupné.  Na odstupné mívají nárok zaměstnanci, kteří jsou propuštěni z důvodu nadbytečnosti, ze zdravotních důvodů nebo z důvodu, že se firma z jakýchkoliv důvodů ruší.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top