Kariéra

Klesající nezaměstnanost má dopad na ekonomiku celé země

pixabay.com

Nezaměstnanost v České republice klesla v první polovině tohoto roku na pouhých 5,4 procent. V květnu bylo uváděno, že je bez práce zhruba 398 tisíc lidí, což je podle statistik nejméně od května 2009. Z celkových průzkumů vyplývá, že má Česká republika z celé Evropské unie nejmenší podíl na nezaměstnanosti celkově.

Česká republika je na tom dle statistik opravdu dobře. Neboť když se podíváme na průměr celé eurozóny, dostaneme se na necelých 11 procent, což je opravdu skok oproti výsledkům samotné České republiky.

Jak jistě mnoho z nás předpokládala, nejhůře ze všech zemí Evropy je na tom Česko, jehož míra nezaměstnanosti se pohybuje nad 22 procenty. Následně za Řeckem je Španělsko.

Poslední dobou v Čechách přibývá stále více volných pracovních pozic. Pracovní úřad má ve své nabídce skoro 130 tisíc volných pracovních míst. Do této nabídky se ale nepočítají podniky, které se o hledání nových zaměstnanců starají sami a neuvádějí svá místa na úřadu práce.

Díky nízké nezaměstnanosti se celkově zlepšují veřejné finance a má to velké, pozitivní, sociální dopady. Protože jsou na tom lidé obecně docela dobře, nebojí se pustit více finančních prostředků, utrácejí své peníze a tím rostou tržby jednotlivým podnikům. Nicméně to má i negativum, kterým je fakt, že firmám se špatně shánějí noví zaměstnanci a celkově musejí nabízet větší nástupní plat, aby potencionální uchazeče nalákali.

Co z toho vyplývá? Díky nízké nezaměstnanosti vzniká boj mezi zaměstnavateli, z čehož vyplývá, že dochází ke k růstu platů a tak i k posilování ekonomiky.

 

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top