Pracovní chcete-li přijímací pohovor je setkání s personalisty a vedením dané společnosti. Bývá dlouhý přibližně hodinu a během této doby se snaží pověření jedinci zjistit co nejvíce o uchazečích a posoudit, který z nich je nejvhodnější potencionální zaměstnanec. Častokrát se můžeme na pohovorech setkat s nepříjemnými, zvídavými otázkami, které uchazeče dokážou rozhodit. Díky těmto otázkám ověřují, jak jsou uchazeči schopni zvládat stresové situace.
Co od Vás potencionální zaměstnavatel bude očekávat?
Příchod na čas
To je velmi důležité, proto si řádně naplánujte cestu a počítejte s větší časovou rezervou, kdyby nastaly nějaké komplikace. Na recepci se ohlaste s minimálně pěti až deseti minutovým předstihem, přece jen pokud jdete na pohovor do velkého komplexu kanceláři, bude chvíli trvat, než dorazíte do dané zasedací místnosti.
Zjistěte si informace o firmě
Než se na pohov vydáte, prostudujte si na internetu informace o firmě, jak dlouho se pohybuje na trhu, čím se zabývá, a další. U mnoha pohovorů se již stalo, že personalisté chtěli, aby jim uchazeč řekl, co o firmě ví a byla by škoda, kdy jste si tímto pokazil svůj výstup.
Vhodně zvolené oblečení
První dojem je velmi důležitý a ten vzniká již během prvních pár vteřin. Proto nepodceňujte to, jak vypadáte. Podle typu společnosti volte formální nebo méně formální oblečení. Každopádně vždy slušné, zapomeňte na stylové roztrhané rifle, botasky a kšiltovky.
Na paměti vždy mějte slušné chování
Než půjdete na pohov, vypněte si mobilní telefon, vyplivněte žvýkačku, buďte usměvavý, zdravte nahlas, nezapomínejte na pevný stisk ruky. Neskákejte personalistům do řeči, není to slušné, naopak je nehte vést linii pohovoru.