Kariéra

Práce snadno a rychle. Jak na to?

pixabay.com

Ocitli jste se v situaci, kdy Vám v zaměstnání neprodloužili smlouvu, vykonávané povolání Vám nevyhovuje, zkrátka v situaci, kdy jste bez práce, museli jste se jít nahlásit na Úřad práce a zároveň si musíte, co nejdříve najít práci novou?

Životopis, motivační dopis, přijímací pohovor – to všechno k tomu patří.

Nic neodkládejte na zítřek!

Rozesíláním životopisů se nikdy nevyplácí čekat. Výběrová řízení se mohou táhnout i několik týdnů, proto s vyhledáváním pracovních pozic a rozesílání svých životopisů a motivačních dopisů neodkládejte na jindy. Právě teď je ten správný moment.

Jsem na to dost dokonalý?

Z popisků u některých pozic vyplývá, že se daná firma představuje doslova superhrdinu. Můžete být v klidu, i přesto, že mají vypsaných tolik nároků a požadavků, jen málo kdo je splňuje na sto procent. Proto obavy hoďte stranou a prostě to zkuste, za to nic nedáte a třeba právě Vy, budete jejich hrdinou.

Jak dlouho čekat na odpověď.

I když se to zdá být neslušné, nicméně je to realita, většina firem si dává s odpovědí opravdu na čas nebo v horším případě Vám vůbec na životopis neodpoví. Co s tím ale? Zkuste telefonicky odpovědnou osobu, personalistu zkontaktovat a informovat se o průběhu výběrového řízení. Případně se i připomeňte, že jste jim daný den odesílal životopis.

Čím si svůj životopis zdokonalit?

Mnoho lidí se mylně domnívá, že životopis je jen kus papíru, a že ho stejně nikdo nebude číst. Avšak opak je pravdou. Dejte si na tvorbě svého životopisu záležet a napište tam opravdu veškeré pracovní zkušenosti. Pište ho stručně a jasně, aby bylo přesně patrné, co jste dělali a co umíte.

Motivační dopis – pro mnohé kámen úrazu

Máme pro Vás jednoduchou radu, zkuste si představit, že ho píšete někomu sobě blízkému a snažíte se ho zaujmout svými vlastnostmi, schopnostmi a znalostmi. Vyhněte se strohým, nic neříkajícím frázím, těmi personalisty určitě nenadchnete.

Click to comment

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top