Zdraví & sport

Co můžete očekávat při odvykání od kouření a jak se vyhnout abstinenčním příznakům?

pixabay.com

Kouření je jednou z věcí, na kterou se tvoří velice rychle a jednoduše návyk. Není tak žádnou vzácností, že lidé propadnou v rámci několika týdnů do závislosti, které se špatně zbavují. Dvojnásob potom v mladém věku.

Následné odvykání kouření mohou provázet mnohé abstinenční příznaky, které značně komplikují odvykání kouření, jako takové. Dnes se podíváme na to, jaké to nejčastěji mohou být a především to, jak se jim můžete vyhýbat.

Očekávejte zvýšený pocit hladu i spoustu nervů

Jedním z abstinenčních příznaků, které snad ani nemusíme zmiňovat, jsou zkrátka nervy. Automaticky platí ke všemu, kdykoliv se snažíte odvykat různým návykům a surovinám. Tělo cítí, že mu něco chybí a působí pak tak různé hormonální vlny, jejichž zásadním dopadem je potom emoční nerovnováha.

Vedle toho ale počítejte s tím, že se tělo naučí brát cigarety, jako jídlo se vším všudy. Tím, že zmenšíte nebo úplně zastavíte jejich přísun, se bude vaše tělo přirozené cítit hladově. V mnoha případech se tak začnou lidé přejídat a přibírat tak na váze. Ideální možností je používání žvýkaček, které zaměstnají vaší svalovou paměť.

Elektronické cigarety jako možné řešení

Elektronické cigarety jsou tady jednou z nejlepších možností, jak se rozhodnout u končit kouření. Díky směsím, které se do nich speciálně míchají, máte možnost omezovat přísun nikotinu. To vše ale děláte v citlivých hladinách a díky tomu tělo nepozná žádný šok, jako když jednorázově přerušíte přísun látky do těla.

Důležité ale je, že i elektronické cigarety, jsou prostě cigarety. Takže budete mít při jejich kouření velice podobné zážitky. Budete mít stejné pohyby, čímž uklidníte svalovou paměť, a zároveň si budete užívat pohody, na kterou jste zvyklí. Elektronické cigarety vám tak ve všech ohledech pomohou, vyhnout se hrozícímu šoku.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top