Zdraví & sport

Máte trvalé problémy se zády? Možná děláte jednu z těchto zásadních chyb!

pixabay.com

Bolest zad je jednou z nejvíce omezujících a nepříjemných bolestí, které můžete v rámci nepříjemností pohybového aparátu mít. Trpí jí spousta lidí. Někteří svojí vlastní vinou kvůli špatné životosprávě, jiní pak například kvůli pracovnímu vytížení, nebo chronickým problémům.

Ke vzniku bolesti zad, nebo naopak její léčbě, přitom vede několik cest. Pojďme se teď spolu podívat na chyby, které naprosto běžně dělají osoby s chronickými problémy zad.

Nekvalitní spánek kvůli špatné matraci a vybavení

Investice do spánku se mnohým zdá naprosto zbytečná. Časem se jim to bohužel vrací právě v podobě bolesti zad a dalších podobných míst na lidském těle. Kvalitní matrace přitom neznamená, že musíte investovat ohromné částky. Dokonce i levné matrace od kvalitních výrobců mají vysokou kvalitu a vy se můžete spolehnout na jejich nezávadnost.

Vše ale není pouze vinou matrací. Na vině mohou být například i rošty, které jsou příliš měkké či tvrdé pro vaši váhovou kategorii, popřípadě i nekvalitní polštáře.

Nedostatek pohybu a života ve stoje

Pro některé je sedavý styl života zlozvykem, ale pro mnohé to je bohužel cesta k obživě a vzdělání. Lidstvo celkově velice často sedí ohromnou část celého dne, a může to mít většinou právě na zdraví zad velké dopady. Stačí přitom opravdu jen párkrát za den vstát, protáhnout záda a na velice krátkou chvíli se prostě projít.

Čím více máte zaměstnání sedavé, tím více byste se také měli snažit o aktivní pohyb ve volném čase. Nemusí přitom nutně jít o vrcholový sport, pocení a bolest. Stačí se i pravidelně projít na delší procházku, klidným tempem, s telefonem a písničkami, klidně i s prací v kapse. Pro vaše fyzické zdraví je v ten moment směrodatné, že funguje střed těla, který svým zpevněním chrání páteř před bolestmi.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top