Tech

Měření zátěžového EKG není ničím náročným

O významu slova elektrokardiogram ví bezpochyby každý. Jedná se o zjištění správné funkčnosti srdce člověka. Nejde tedy jen tak o ledajaké měření. Přece jenom, srdce je jedním z nejdůležitějších orgánů v těle. V souvislosti se získáváním potřebných hodnot je požadováno klidové EKG a zátěžové EKG. Právě s druhým jmenovaným vás nyní podrobněji seznámíme.

Novodobé měření EKG

Jestliže vás čeká zátěžové EKG, určitě se ničeho neobávejte. V první řadě je třeba zmínit, že jde o naprosto bezbolestnou metodu. Dnes navíc za přispění moderní techniky. K tělu vám bude připevněno několik sond a velice malé zařízení mnohdy označované, jako holter. Dvanácti svodové EKG je schopné komunikovat s dalšími lékařskými zařízeními a předávat jim potřebná data.

Pozornost je třeba věnovat také označení zátěžové EKG. Právě slovo „zátěžové“ naznačuje, že EKG vám bude naměřeno při určité činnosti, jinak řečeno při zátěži. Takové hodnoty jsou totiž hodnotné pro lékaře, aby stanovil patřičnou diagnózu nebo odhalil případné problémy.

Jaké možnosti nabízí moderní přístroje?

Novodobé holtery jsou přínosem nejenom pro pacienta, kterého při měření nikterak neobtěžují. Mnohé přináší i samotným lékařům. Jmenovat lze například intuitivní ovládání, automatické řízení ergometrů, zátěž v různých jednotkách, ale také manuální úpravy. Zátěžové EKG realizované za pomoci novodobých přístrojů je schopno předkládat kvalitní křivky. Součástí je navíc nejen převod dat do potřebného softwaru, ale také rychlý tisk kompletního EKG během testu. Lékař tak může získat potřebná data obratem.

Doufejme, že se lékařská technika bude i v budoucnu vyvíjet podobným tempem tak, aby lékařům usnadnila práci a přinesla přesné hodnoty při jakémkoliv měření. Ať už je to ambulantní měření krevního tlaku, zátěžové EKG, klidové EKG a podobně.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top