Zdraví & sport

Co víme o elektronické cigaretě a náplních do elektronické cigarety?

kouření
pixabay.com

Kouření je velmi žhavým tématem a právě díky tomu sklízí tak velký úspěch i elektronické cigarety. Od doby, kdy začal platit kuřácký zákon ještě víc, protože se na ně naštěstí nevztahuje. Což kuřáci jásají. A co vlastně o trendu v kouření současné doby víme?

Zabrouzdáme do historie..

Elektronické cigarety jsou na našem trhu již pěknou řádku let. Kam však sahá jejich historie? Toto zařízení, které slouží k „zdravějšímu“ kouření bylo vyrobeno a následně i patentováno v Číně. Funguje to vlastně velmi jednoduše a to tak, že se cigarety plní speciálními náplněmi do elektronické cigarety, které jsou přeměňovány v páru, která se vdechuje.

Rok 2009 má pro oblast elektronických cigaret, protože byl schválen zákon, ve kterém byly mimo jiné elektronické cigarety definovány a upřesněny podmínky týkající se jejich prodeje, ale i užívání.

Za jednoho z jakých si předchůdců elektronických cigaret by se dal považovat vapovizér, který vlastně funguje na velmi podobném principu, jako fungují elektronické cigarety. Při užívání vapovizéru dochází k inhalování díky zahřívání. Zásluhy se připisují Josephu Robinsonovi, který si ho nechal patentovat. S inovací pak přišel Helbert Gilbert. Ten totiž vytvořil nový typ typ netabákové cigarety a snažil se tak přiblížit provedení dnešních elektronických cigaret.

Předchůdcem elektronické cigarety byl takzvaný vaporizér, který fungoval na podobném principu a jeho cílem bylo inhalovat pomocí zahřívání bylinné, léčivé látky. Vaporizér si nechal patentovat Joseph Robinson. Následně pak Helbert Gilbert přišel s inovací a vytvořil netabákovou cigaretu, která byla bez kouře, a tím se ještě více přiblížil podobě dnešní elektronické cigarety.

Náplně do elektronických cigaret

Na našem trhu se můžeme setkat s nepřeberným množstvím náplní do elektronické cigarety.  Vybírat si můžete nejen z velkého množství výrobců, kteří se na elektronické cigarety a náplně zaměřují, ale i se samotných příchutí. Nabídka je tak různorodá, že si snad každý musí vybrat. Velký úspěch má i to, že si díky náplním můžete regulovat obsah nikotinu, který vlastně kouříte. Díky čemuž se elektronické cigarety stávají úspěšně prostředkem při omezování kouření.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top