Kariéra

Co víme o zemědělství u nás?

zemědělství

Když se řekne zemědělství, každý moc dobře ví, že je úzce spojeno i s naší republikou. Chápáno tak může být jako průmyslové odvětví. Rozčleňujeme ho na rostlinnou a živočišnou výrobu. Více jak polovina naší rozlohy je tak využita k zemědělské činnosti. Společně s potravinářskou výrobou je tak považováno za odvětví národního hospodářství, neboť má mimo jiné za sebou dlouhou historii trvající mnoha století. Dokazuje tak vlastní soběstačnost a tradici.

Skok do naší historie

O zemědělství jsou zmínky už v dávných dějinách. Pro historii našeho zemědělství mnoho znamená rajonizace výroby. Historie rajonizace má své kořínky v dobách Rakouska-Uherska. Důležitým rokem je pak mimo jiné rok 1959, kdy došlo k prvnímu uzákonění oblastí, které v té době patřily ještě Československu. Toto rozdělení bylo následně klíčové při vypočítávání daně.

Členění našeho zemědělství

Naše zemědělství je členěno na rostlinnou a živočišnou výrobu. Oba dva typy výroby mají své význačné zastoupení. Do rostlinné výroby tak spadá pěstování pšenice, ječmene, ovsa, žita, kukuřice, brambor, řepky olejky, cukrové řepy, slunečnice, kukuřice, ale také jablk, hrušek, švestek, třešní, cibulí, česneku, okurek, hrachu a v neposlední řadě chmele. Ta řada je samozřejmě mnohem delší a toto je pouze její výčet. Stejně tak je tomu i s živočišnou výrobou. V České republice se tak nejvíce setkáme s chováním skotu, drůbeže, prasat, koz, ovcí a včel.

Shrnutí

Zemědělství má v České republice nezastupitelné místo. Produkce je tak úspěšná, že jsou následné výrobky vyváženy do zemí v celé Evropě. Jednotlivé zemědělské podniky jsou tak sdružovány nejrůznějšími organizacemi. Vzhledem k tomu, že sebou nesou činnosti zaštiťující produkci mnoho dalších činností, musí se myslet na vše – od A do Z. Velmi důležité je skladování, manipulace s vyprodukovanými surovinami, ale i potřebnými kapalinami. Skvělými pomocníky se pak mohou stát například nejrůznější sudy a nádrže. Proto pokud potřebujete uskladnit třeba naftu, rozhodně by součástí vašeho skladu měly být nádrže na naftu.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top