Kariéra

I průmysl je odvětví, ve kterém číhá nebezpečí – buďte o krok napřed

průmysl
pixabay.com

Pracujete v některém z odvětví průmyslu? Nezáleží na tom, o jaký druh či oblast se jedná, určitě se shodneme na tom, že průmysl bezesporu patří mezi pracovní odvětví, ve kterých číhají určitá nebezpečí a rizika. Pracujete-li s nějakými stroji nebo se pohybujete na místech, kde je například stavba nebo jiný hůře dostupný terén, pak je určitě na místě, abyste dbali na svou bezpečnost a mysleli na své zdraví, které má každý z nás jen jedno.

Od hlavy až k patě

Když se řekne průmysl, každý z nás si představí něco jiného. Pro jiného je to starost o zemědělství, pro jiného zase oblast strojírenství, pro dalšího je to představa moderních strojů. Pokračovat bychom mohli docela dlouho, proto to shrňme tak, že si pod tím může každý z nás představit něco jiného. Ať už tedy pracujete v kterémkoli druhu průmyslu, měli byste myslet na své bezpečí. Nikdy totiž nevíte, co vám osud postaví do cesty a bylo by bláhové si myslet, že když se vám do dnešního dne nic nestalo, musí tomu tak nutně být i nadále.

Oděv je základ všeho

Když už myslet na své bezpečí, pak byste měli začít od základu: tedy od oděvu. Pracovní oděvy slouží nejen k tomu, abyste si během práce zajistili pohodlí, ale i k tomu, aby eliminovaly riziko možného úrazu. Pracovní kalhoty tak slouží k tomu, aby vám nabídly praktické kapsičky pro uložené potřebného nářadí a maličkostí, které chcete mít neustále po ruce, ale zároveň jsou vyrobené z takového materiálu, aby odolaly tření a tak snadno se nepoškodily.

Nepodceňujte prostředí, ve kterém pracujete

Stejně jako platí, že je průmysl různorodá oblast, platí i to, že se často nacházíte v prostředí, které není pro zdraví zrovna vyhovující. Co třeba práce na stavbách nebo v dolech, kde se těží? Tam by se mohly hodit respirační roušky, které snižují procento vdechnutých nečistot, jež by se vám dále usazovaly na průduškách a působily zde neplechu. Proto nepodceňujte prostředí, ve kterém pracujete a snažte se být vždy o krok napřed.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top