Auto-Moto

Čtyři důvody, proč by firmy měly vždy mít své vlastní zásoby paliva

Naprostá většina firem se v současnosti snaží o to, aby byla co nejvíce soběstačná. Moderní svět a obchod je natolik provázaný, že naprostá úplná soběstačnost je nesplnitelnou záležitostí. Ale zcela naopak jsou věci, ve kterých firma potřebuje mít vždy dostatek jistot.

Nedávné problémy s cenou paliv a dostatkem AdBlue na trhu jsou typickým příkladem, kdy částečná soběstačnost mohla mnohým firmám ušetřit spoustu vrásek. A v rámci dnešního článku se podíváme na čtyři důvody, proč by každá firma vážně měla mít i své zásoby.

Mnohem lepší plánování tras

Představte si, že automaticky můžete vyslat svoje vozidla do provozu, aniž byste přitom museli na nejbližším místě plánovat jejich dotankování, nebo dokonce museli odvádět trasu. To je jedna ze zásadních výhod. Dálková přeprava ji nejspíš úplně nedocení, ale naopak pro kratší trasy je ideální.

Cena je u nádrže na naftu stejná

V praxi to většinou funguje tak, že společnosti dokupují do nádrží na naftu podle předem daných cen u dodavatelů. Ti jsou schopni většinou garantovat dlouhodobou cenu a případně vyrovnání rozdílů současné ceny není takovým problémem. V rámci nádrže na naftu ve vaší firmě tak bude cena stále stejná a vás se tak nebudou týkat velké změny na trhu.

Hlídání výdajů u vozidel

Pochopitelně firmy nedokáží dnes fungovat bez cestovních deníků a hlídání tras, výdajů za tankování, a mnohého dalšího. Jenže zcela naopak tankování přímo v areálu má také spoustu velkých výhod. Mezi ty bezesporu největší patří možnost hlídat individuální odběry.

Výpadky se vás nemusí týkat

Zmíněný krátkodobý výpadek AdBlue v loňském roce byl pořádným problémem. Pro běžného zákazníka se nic skoro neměnilo, ale pro firmy v logistice byl problém extrémní. Přitom výpadek byl tak krátký, že firmy mající vlastní zásoby většinou výpadek ani nepocítili.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top