Auto-Moto

Jak je na tom ekologie dopravní infrastruktury v rámci Evropské unie?

pixabay.com

Ekologické otázky jsou na mezinárodním poli, především potom přímo v rámci Evropské unie jednou z otázek, které jsou velice často probírané v hlubokém měřítku. Důvodem jsou především neustále se zvětšující požadavky na intenzitu kvality a četnosti zásobování.

Otázkou ale zůstává, jak je na tom právě ekologie samotné dopravní infrastruktury? Dnes se podíváme na ty nejčastější a nejdůležitější možnosti zásobování v rámci kontinentální Evropy.

Extrémně důležitá kamionová doprava

Kamionová doprava je sama o sobě tou nejdůležitější oblastí zásobování v rámci unie a všech evropských zemí. Přitom spousta lidí dlouhou dobu poukazovala na ekologické problémy v rámci vysoké četnosti kamionů na trase.

Jenže moderní technologie a aplikace AdBlue udělaly převrat. Dnes už firmy mají vlastní nádrže na AdBlue, které schraňují tisíce litrů močoviny pro svůj vozový park a stejně tak je dostupné i na čerpacích stanicích. Díky tomu tak dnešní naftové motory už nepředstavují ekologické riziko, kterým mohly být dříve.

Stále intenzivní železniční doprava

Železniční doprava je rozhodně velice frekventovaná část dopravy. V rámci střední a východní Evropy se potkáme s opravdu hustými sítěmi železničních tras, naopak na západě jsou trasy v menším množství, ale stavěné na větší rychlost a efektivitu. Jak osobní přeprava, tak i nákladní přeprava je tak důležitou součástí.

Letecká přeprava na svém vrcholu

V rámci kontinentální Evropy zcela vynecháváme samotnou lodní dopravu, ale leteckou vynechat nemůžeme. Díky nízkonákladovým aeroliniím i zvyšující se dostupnosti letecké dopravy je tak pro osobní přepravu a s tím spojené cargo velice důležitou součástí i denní přeprava vzduchem. Pro mnohé je dokonce více jak 80 % alternativou pro mezinárodní cesty.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top