Zdraví & sport

Děsíte se rakoviny plic? Zaměřte se na její prevenci!

zdroj: pixabay.com

Rakovina obecně je obrovský strašák, kterého se děsí snad úplně každý. Bohužel se jedná o onemocnění, které se ve většině případů neptá a jednoduše udeří, když to nejméně čekáme. Život tak dokáže nepěkně zkomplikovat komukoli, bez ohledu na jeho věk nebo pohlaví. Možná i vy máte z rakoviny strach, čemuž se vůbec nelze divit. Proto byste se měli zaměřit na její prevenci.

Jaká je prevence rakoviny plic?

Rakovina plic patří mezi ty nejčastější, hned vedle rakoviny prsu si ročně připočítá několik desítek až stovek nových obětí. Za její vznik může především velmi rozšířený nešvar – kouření. I tomu ročně podléhají tisíce a tisíce nových lidí, často i mezi velmi mladistvými. Jak je známo, kouření našemu zdraví vůbec neprospívá, ba spíše naopak. Zajímá vás, jaké jsou možné způsoby prevence rakoviny plic? Tak čtěte dál!

Nekuřte

Asi jste to čekali. Vzhledem k tomu, že kouření patří mezi nejčastější příčiny vzniku rakoviny plic, se ale nelze divit, že pokud této ošklivé nemoci chcete předejít, měli byste s kouřením přestat. Ideální je vůbec nezačít, ale pokud již mezi kuřáky patříte, pak se snažte kouření omezit, ještě lépe s ním přestat úplně. S ukončením kouření vám může pomoci elektronická cigareta, která v sobě neobsahuje nikotin, ani si díky ní do těla nevdechujete další škodlivé látky.

Vyvarujte se pasivnímu kouření

Dalším tipem je vyvarovat se pasivnímu kouření, čímž máme na mysli, abyste se nezdržovali v zakouřeném prostoru. Divili byste se, ale i vdechování cigaretového kouře zanáší plíce a může se postarat o to, že i vás jednoho dne lékaři zaskočí nepříjemnou diagnózou.

Dbejte na vyléčení nemocí

Pokud budete přecházet onemocnění horních cest dýchacích, můžete sami sebe odsoudit k tomu, že u vás bude vyšší riziko vzniku rakoviny. S onemocněním plic, průdušek a dalších částí dýchacích cest si není radno zahrávat. Když už vás nemoc postihne, dbejte na její doléčení a nepodceňujte ani obyčejný kašel.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top