Neinvazivní ambulantní monitorování krevního tlaku je vyšetřením, které lékařům mnohé vypovídá o vašem zdravotním stavu. Tento lékařský úkon pomáhá odhalovat problémy a slouží ke stanovování různých diagnóz. Jestliže jste doposud neměli představu o tom, jak dochází k monitorování krevního tlaku, v následujících řádcích vám to prozradíme.
Mobilní monitor krevního tlaku
Stejně, jako lze v dnešní době měřit EKG, mohou lékaři provádět i ambulantní monitorování krevního tlaku za pomoci vhodného miniaturního nástroje. Nenápadná krabička neboli holter TK, který dokáže provádět záznam v délce trvání 24 až 48 hodin, popřípadě déle.
Ve prospěch těchto přístrojů hovoří takové funkce, jakými jsou osciloskopická metoda měření a přesnost A/A BHS, ESH a ANSI/AAMI, což je mimochodem mezinárodně uznávaný standard. Většina kvalitních modelů tohoto typu je pak odolných proti artefaktům. Moderní ABPM mají zároveň odolné tělo, jednoduchou obsluhu a umí komunikovat s řadou zdravotnických programů.
Právě to dává lékařům poměrně velké množnosti při stanovení diagnózy. Hodnotící softwary totiž dokáží zobrazovat nejrůznější kombinace dat a utvářet diagramy, jež jsou pro zdravotníky podstatné a jasně vypovídající.
Holter TK v malém provedení
Jestliže si vás doktor pozval na neinvazivní ambulantní monitorování krevního tlaku, můžete si být po přečtení tohoto článku jisti, že nejde o žádný bolestivý proces a ani mobilní přístroj na těle vás nebude omezovat při vašich každodenních aktivitách. ABPM neboli AMTK je přínosným monitorováním, v jehož prospěch hovoří především spolehlivost.
Ambulantní monitorování krevního tlaku je díky současným technologiím velice univerzální a přesné. Takže není, čeho se bát. O tom se můžete přesvědčit na vlastní kůži při návštěvě moderního zdravotního zařízení.