Zdraví & sport

Ambulantní monitor krevního tlaku

EKG
pixabay.com

Neinvazivní ambulantní monitorování krevního tlaku je vyšetřením, které lékařům mnohé vypovídá o vašem zdravotním stavu. Tento lékařský úkon pomáhá odhalovat problémy a slouží ke stanovování různých diagnóz. Jestliže jste doposud neměli představu o tom, jak dochází k monitorování krevního tlaku, v následujících řádcích vám to prozradíme.

Mobilní monitor krevního tlaku

Stejně, jako lze v dnešní době měřit EKG, mohou lékaři provádět i ambulantní monitorování krevního tlaku za pomoci vhodného miniaturního nástroje. Nenápadná krabička neboli holter TK, který dokáže provádět záznam v délce trvání 24 až 48 hodin, popřípadě déle.

Ve prospěch těchto přístrojů hovoří takové funkce, jakými jsou osciloskopická metoda měření a přesnost A/A BHS, ESH a ANSI/AAMI, což je mimochodem mezinárodně uznávaný standard. Většina kvalitních modelů tohoto typu je pak odolných proti artefaktům. Moderní ABPM mají zároveň odolné tělo, jednoduchou obsluhu a umí komunikovat s řadou zdravotnických programů.

Právě to dává lékařům poměrně velké množnosti při stanovení diagnózy. Hodnotící softwary totiž dokáží zobrazovat nejrůznější kombinace dat a utvářet diagramy, jež jsou pro zdravotníky podstatné a jasně vypovídající.

Holter TK v malém provedení

Jestliže si vás doktor pozval na neinvazivní ambulantní monitorování krevního tlaku, můžete si být po přečtení tohoto článku jisti, že nejde o žádný bolestivý proces a ani mobilní přístroj na těle vás nebude omezovat při vašich každodenních aktivitách. ABPM neboli AMTK je přínosným monitorováním, v jehož prospěch hovoří především spolehlivost.

Ambulantní monitorování krevního tlaku je díky současným technologiím velice univerzální a přesné. Takže není, čeho se bát. O tom se můžete přesvědčit na vlastní kůži při návštěvě moderního zdravotního zařízení.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top