Móda & styl

Přístroje pro měření klidového EKG

EKG neboli elektrokardiogram představuje v oblasti zdravotnictví velice důležitou roli. Naměřené hodnoty totiž vypovídají o správné funkčnosti srdce pacienta. Není se proto čemu divit, že se v nemocnici můžete setkat právě s pojmem klidové EKG. Pokud nemáte představu o tom, co to znamená a hlavně, jak se takové EKG měří, můžete se začíst do následujících řádků.

Klidové vs. zátěžové EKG

V první řadě bychom měli vysvětlit, co to vlastně znamená klidové EKG a co je jeho opakem v podání zátěžového EKG. Názvy obou měření jsou víceméně vypovídající. Klidové EKG je měřeno v klidu, tedy bez zátěže. Pacient může ležet, odpočívat a o nic se nestará.

Opakem toho je zátěžové EKG, kdy je nutné srdeční aktivitu sledovat při zátěži. K tomu jsou nejčastěji využívány nejrůznější ergometry. Cvičební zařízení, kde člověk vyvíjí aktivitu a patřičná technika měří EKG. Z tohoto popisu je zřejmé, že klidové EKG je něčím, u čeho se rozhodně nezapotíte.

Přístroje pro měření EKG

Nyní už se ale pojďme zaměřit na to, čím se vlastně takové EKG měří. Využívány jsou k tomu odlišné přístroje. Mohou to být větší zařízení v podobě mobilního přístroje s velkým monitorem a tiskárnou. Hodně využívané jsou holtery EKG, což je vlastně malé zařízení připojené k tělu pacienta. Holter EKG je napájen z akumulátoru, takže jej může mít člověk na těle klidně několik hodin. Za tu dobu bude naměřeno klidové EKG v odpovídajícím rozsahu a pro lékaře bude mít vypovídající hodnotu.

Na trhu je pochopitelně velká spousta dodavatelů této zdravotnické techniky. Mezi osvědčené a vyhledávané produkty však patří výrobky Seiva. Tato společnost přináší na trh hned několik variant přístrojů pro měřené klidového i zátěžového EKG. S nimi je klidové EKG měřeno s maximální přesností, což je to, oč vlastně jde.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top