Móda & styl

Rustikální materiály, které u mužských šperků získali největší oblibu

unsplash.com

Pánské šperky vždycky byly a vždycky budou trochu rozdílné oproti dámským. Na jedné straně jsou unikátní hlavně z toho důvodu, že se u nich používá mnohem větších rozměrů, na druhou stranu se zároveň můžeme setkat s velkým množstvím kvalitních materiálů.

To jsou rozhodně největší výhody, přičemž materiály pánským náramkům dodávají také velkou části jejich všestrannosti. Dnes se přitom podíváme na rustikální materiály, které si pánové oblíbili nejvíce.

Kůže a šperky jsou stále oblíbené

Ačkoli by někomu mohlo přijít, že v moderním světě a móde už kůže na špercích postupně mizí, tak pro některé pánské šperky je tomu přesně naopak. Typicky se bavíme hlavně o špercích jako jsou pánské náramky na ruku, které velice dobře pracují s různými materiály a kůže mezi ně patří. Mimo klasické kůže v přírodní barvě se používá také kvalitně barvená kůže do hnědé a modré varianty. Obě jsou přitom ideální pro celou řadu komponentů, protože se tmavé odstíny dobře párují.

Dřevěné komponenty na vzestupu

Ačkoliv by se to nemuselo zdát, tak dřevěné komponenty jsou jednou z rustikálních variant, které jsou od pánů poměrně dost hojně vyhledávané. Důvodem zde bude hlavně unikátnost, kterou nabízejí. Dřevo vypadá neskutečně, a přitom díky kresbě v podobě letokruhů neztrácí svoje kouzlo v tom smyslu, že každý kousek bude vždy velice unikátní.

Minerály a drahokamy

Drahokamy jsou už odjakživa součástí šperků. Jenže v posledních letech se dostávají do popředí také minerály, které jinak drahokamy jako takovými nejsou. Jen namátkově můžeme zmínit krásy jako jsou komponenty z malachitu, tyrkysu, tygřího oka a dalších podobných minerálů. Jejich cena navíc spočívá i v tom, že oproti mnohým drahokamům neztrácejí s časem na slunečním světle svoje optické vlastnosti.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top