Móda & styl

Základní pracovní oděvy a obuv, které byste při práci v lomech vždy měli mít při sobě

unsplash.com

Práce v lomu je rozhodně velice specifickou záležitostí a rozhodně se bavíme o oblasti, která je velice riziková. I při dodržování všech pokynů a bezpečnostních norem totiž může přijít něco nečekaného a nebezpečného.

V takovém případě pro vás přitom mohou být ochranné oděvy a obuv tím jediným, co vás může ochránit od následků, které bez nadsázky pro vás mohou být naprosto fatální. A ty nejdůležitější si představíme právě dnes.

Dostatek reflexních prvků je základem

To, že budete opravdu dobře vidět, může celé řad nebezpečných situací vůbec aktivně předcházet. Jenže pokud se pak stane cokoliv jiného, tak je dobré, aby vás bylo reálné najít co nejrychleji. Tomu mohou pomoci výstražné reflexní oděvy, které v prostředí, jakým jsou kamenolomy musí být naprostým základem. I sebemenší odraz může být důležitý v moment, kdy se opravdu bojuje o vaše zdraví.

Kvalitní helma jako základ

Pochopitelně nesmíme zapomínat také na jednu z celkově nejdůležitějších součástí vybavení, kterou je ochranná helma jako taková. Přitom je velice důležité myslet na to, že také helmy najdete v různých standardech. Tyto standardy mohou rozhodovat o tom, jak moc odolná bude v moment, kdy má ochránit vaše zdraví a bezpečí.

Doplňky a obuv na které se nesmí zapomenout

Pro práci v takovém prostředí by měla být základem obuv s protiskluzovou podrážkou a zvýšenou ochranou špičky nohy i celé podrážky. Jen tak můžete mít jistotu, že vám nevnikne žádný předmět do boty a nebude vás to stát spoustu bolesti. Mimo obuvi ale pochopitelně nesmíme zapomenout také na další adekvátní ochranné prvky, jakým mohou být právě pracovní rukavice. Podle toho, jakou profesi provádíte přitom mohou být vhodnější speciální rukavice více, než je tomu u klasických plátěných rukavic.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top