Bydlení

Ocelové profily, to není pouze klasický I profil

Když se řekne ocelové profily, každý si jistě vybaví silný I profil, který je možné použít kdekoliv na stavbě. Taková domněnka je sice správná, není však úplná. Mezi ocelové profily totiž patří i řada dalšího hutního materiálu odlišných podob. Pakliže vás tato tematika zajímá z pohledu vybudování nového objektu či ocelové konstrukce, začtěte se do následujících řádků.

Jaké jsou ocelové profily?

Pojem ocelové profily je skutečně široký. Narazit na něj můžete také pod označením ocelová profil. Obojí je jasně vypovídající. Ve své podstatě se jedná o tyče příslušného průřezu, které se od sebe liší hlavně svými parametry. Zmínit můžeme například délku, tloušťku a podobně.

A na jaké ocelové profily můžete nejčastěji narazit? Jsou to tyče průřezu T a L. Kromě nich se pochopitelně setkáte i s naprostou klasikou v podání tyčí s kruhovým a čtvercovým průřezem. Do kategorie profilové oceli mimochodem spadají i úhelníky, které mohou být rovnoramenné i nerovnoramenné. Nejčastěji jsou tvořeny z tyčí průřezu L.

Vsaďte na kvalitní hutní materiál

Nejsou to ale samozřejmě jenom ocelové profily, které vám při stavbě vaší nemovitosti či ocelové konstrukce budou nápomocny. Vzhledem k tomu, že ocel lze snadno řezat a svářet, můžete se spolehnout i na další produkty, s nimiž vytvoříte požadované stavební dílo. Jmenovat lze kupříkladu trubky, jakly, plechy, ocelové nosníky a betonářskou ocel. Mezi se v tomto ohledu jistě nekladou.

Máte zájem o I profil a jinou profilovou ocel? Potom se obraťte na toho správného dodavatele. Ten by měl zákazníkům nabízet výrobky podléhající příslušným normám ČSN. Domoci se zároveň můžete i přidružených služeb včetně dopravy. Pomyslnou třešničkou na závěr se vám potom mohou stát výhodné pořizovací náklady hutního materiálu.

V magazínu pro muže FirstMan.cz naleznete zábavu, novinky ze světa sportu, aut, technologií, žen a spoustu dalších témat která zajímají moderního muže.

Partneři

čtk tisková kancelář

 

Copyright © 2014-2019 Obsah on-line magazínu pro muže FirstMan.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu nebo jeho části veřejnosti, a to jakýmkoli způsobem, je bez předcházejícího souhlasu redakce zakázáno. Obchodní podmínky Ochrana osobních údajů, Informace o magazínu, Kontakt

To Top